עיריית תל אביב תסיר פרסומים מיסיונריים מ'ספריות הרחוב' העירוניות - 0404
+
עיריית תל אביב תסיר פרסומים מיסיונריים מ'ספריות הרחוב' העירוניות

עיריית תל אביב תסיר פרסומים מיסיונריים מ'ספריות הרחוב' העירוניות

במענה לפניית ארגון 'אור לאחים' שהתריע על כך שגורמים מסיונריים מנצלים את ספריות הרחוב במטרה להטיף להמרת דת, הודיעה עיריית תל אביב, כי תמנע פרסומים מיסיונריים בבמה הציבורית הפתוחה לציבור הרחב.

במכתב ששלח אל ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, עם העתקים לחברי מועצת העיר הרב נפתלי לוברט ולרב נתן אלנתן, התריע הרב בנימין וולקן ראש האגף למאבק בכתות ובמסיון בארגון אור לאחים על ניצול לרעה של שירות עירוני לצורך פעילות מיסיונרית להמרת דת.

המכתב מתייחס לפרוייקט החברתי שמפעילה עיריית תל אביב 'ספריות רחוב', המבוסס על הרעיון של 'קרא ותן לקרוא', במסגרתו ניתן לשאול ספרים לקריאה במקום או בבית וגם לתרום ספרים לטובת המבקרים האחרים. כעת מתברר כי גופים מסיונרים מנצלים את המיזם שפונה לכלל הציבור, כולל קטינים, על מנת להכניס ספרים, דיסקים, פליירים וחומרים הטפה להמרת דת לציבור הרחב בישראל.

בתגובה לפניית 'אור לאחים', בחנה עיריית תל אביב את הנושא ואמרה כי "הנהלת הספריה הנחתה את העובדים לבדוק האם הונחו פלאיירים העוסקים בפרסומים של כת (שמוגדרת כך בישראל), ולהסירם מהמדפים".

לדברי הרב וולקן: "מדובר במעשה פלילי, בפרט כאשר מדובר בפניה לקטינים לשם שידול להמרת דת. אודות לעירנות האזרחים בתל אביב ולפעילות העירייה, הצלחנו לסכל עוד ניסיון נואל של גופים מיסיונרים לפעילות הטפה להמרת דת"

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com