דרעי במחנה הריכוז טרזיינשטט: "הביקור שלי כאן כשר הפנים של מדינת ישראל אומר שהנאצים נשמדו ועם ישראל חי" - 0404

דרעי במחנה הריכוז טרזיינשטט: "הביקור שלי כאן כשר הפנים של מדינת ישראל אומר שהנאצים נשמדו ועם ישראל חי"

שר הפנים, אריה דרעי המבקר בימים אלה בצ'כיה, הגיע הבוקר (ראשון) לסיור במחנה הריכוז טרזיינשטט בטרזין שבצ'כיה. אל השר דרעי התלוו השגריר בצ'כיה דניאל מירון ומנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה פרופסור שלמה מור יוסף.

השר ביקר במחנה הריכוז שאכלס בזמן מלחמת העולם השנייה כ-150,000 יהודים, אשר רובם ככולם נרצחו ע"י הנאצים, אם בירי ביערות ואם במשלוחים למחנות השמדה. במתחם המשרפות הדליק השר דרעי נר והתייחד עם זכרם של אלפי הנרצחים הי"ד. בהמשך ביקרו בבית כנסת נסתר הקיים במחנה הריכוז, בו התפללו יהודים בתקופת השואה ואשר מילות תפילה מצמררות עדיין נותרו על קירותיו.

את הסיור במחנה טרזיינשטט חתם השר דרעי במילים שכתב בספר האורחים: "אל נקמות ה'. ה' ינקום את דמם של כל היהודים ושל כל הילדים שרצחו הנאצים יימח שמם. אך נצח ישראל לא ישקר. עם ישראל, העם היהודי, קם לתחייה בארצו ובכל העולם. עצם הביקור שלי כשר הפנים של מדינת ישראל אומרת הכל. הנאצים נשמדו מהעולם ועם ישראל חי בארצו.

מרכזי התורה והחסידות ומוסדות החסד קמו מחדש בישראל ובכל העולם, מזימתו של היטלר ימ"ש לא צלחה. אנו ממשיכים את דרכם של הנרצחים הי"ד ועם ישראל לא ימחק לעד. ממני, שר פנים של מדינת ישראל, אריה מכלוף דרעי".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]