נדחה דיון בעניינו של הקטין לאחר ששב״כ סרב להביאו לביהמ״ש. אביו: ״שב"כ הורג את הבן שלי״ - 0404
+
צילום: חוננו

נדחה דיון בעניינו של הקטין לאחר ששב״כ סרב להביאו לביהמ״ש. אביו: ״שב"כ הורג את הבן שלי״

סאגה בבימ"ש המחוזי מרכז בלוד – שרות הביטחון הכללי והמשטרה סרבו להביא את הקטין האחרון אשר עצור בשב"כ לדיון שנקבע בעניינו היום בבימ"ש, לאור זאת דחה בימ"ש את הדיון בערר חזרה למועד המקורי ביום א' בבוקר. עורכי הדין עדי קידר ואמיר ברכה מארגון חוננו דרשו מבימ"ש שלא לפגוע בזכויות הקטין ולקיים את הדיון כבר היום בנוכחותו.

אביו של הקטין: "נמאס לנו להיות אזרחים סוג ד', השב"כ הורג את הבן שלי מיום ליום, הם מנסים לא להביאו לבימ"ש, הם חושבים שהם מעל לחוק. אנו פונים לרה"מ ולשרים, יש פה הפיכה שלטונית, השב"כ רומס את החוק, את הפושעים הכי גדולים מביאים לבימ"ש לדיון את הבן שלי לא. אנחנו נגביר את המאבק ולא ניכנע לאכזריות הזו״.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו: "בימ"ש נותן יד להפרת החוק וזכויות קטינים. תקדים מסוכן יוצא היום מבית היוצר של חומת הברזל המורכבת משב"כ ומהמשטרה אליהם מצטרפים היום שב"ס ובית המשפט. יש פה מערכת עלובה שצריכה תיקון מהיסוד״.

נזכיר כי מוקדם יותר התקיים דיון בבימ"ש העליון בירושלים, שם העיר השופט שטיין כי ראוי לקיים את הדיון בהקדם, דבר שהביא את בימ"ש המחוזי לקבועי את הדיון כבר היום, דיון אשר נדחה כאמור בשל סרוב השב"כ להביא את הקטין.