טקס יום השואה הבינלאומי נערך בניו יורק. דיין: "את האנטישמיות צריך לרסק ולעקור כבר בשלביה הראשונים" - 0404
+
טקס יום השואה הבינלאומי נערך בניו יורק. דיין: "את האנטישמיות צריך לרסק ולעקור כבר בשלביה הראשונים" הקונסוליה הכללית בניו יורק

טקס יום השואה הבינלאומי נערך בניו יורק. דיין: "את האנטישמיות צריך לרסק ולעקור כבר בשלביה הראשונים"

הקונסוליה הכללית בניו יורק ערכה אמש (חמישי) את טקס יום השואה הבינלאומי בניו יורק בנוכחות הרב ג'פרי מאיירס, רב בית הכנסת עץ החיים בפיטסבורג בו התבצע המתקפה האנטישמית בה נטבחו 11 מתפללים בחודש אוקטובר האחרון, הקונסול הכללי בניו יורק, דני דיין, ניצולי שואה, דיפלומטים, מנהיגים מכלל הדתות, פוליטיקאים, תלמידי בתי ספר שונים ומכובדים רבים.

הטקס מציין גם 25 שנה ליציאתו של הסרט "רשימת שינדלר" להקרנים ויוקרן בטקס כחלק מפרויקט קרן השואה ארה"ב ובשיתוף הקונסוליה הכללית בניו יורק להקרנת הסרט בכ-1,000 בתי קולנוע ברחבי ארה"ב במהלך השבוע הקרוב.

דני דיין, הקונסול הכללי בניו יורק, פתח את הטקס: "השנה אנו מציינים את יום השואה הבינלאומי עם משמעות נוספת, חשיבותו גדולה יותר ומטרתו לחזק ולחדד את המלחמה שלנו, יהודים ולא יהודים כאחד, כנגד הפנים המכוערות של האנטישמיות. האנטישמיות מרימה ראש וזה לא פוסח על ארה״ב.

מהטבח בפיטסבורג, הפיגוע שסוכל באוהיו עד לריסוס צלבי קרס באוניברסיטת קולומביה: ימים אלה מחייבים אותנו לזכור לאן זה יכול להגיע. אנחנו לא בגרמניה של שנות השלושים. רחוק מכך. אבל היום אנחנו מנוסים ויודעים שאת האנטישמיות הממאירה צריך לרסק ולעקור כבר בשלביה הראשונים. ״לעולם לא עוד״ זה עכשיו ועלינו להילחם בכל כוחותינו בחיה האנטישמית.

היריות הקטלניות שנורו בבית הכנסת ״עץ חיים״ בפיטסבורג מחייבות את כולנו לשנות דיסקט ולעמוד איתן מול האנטישמיות. ישראל רואה עצמה אחראית להילחם באנטישמיות בכל העולם ואנחנו נחושים למלא את אחריותנו זו. בכוחנו, המנהיגים שיושבים כאן, לעצור את המגמה עכשיו".