21 ו-17 שנות מאסר למחבלים שהיו חלק מהחוליה שרצחה את דני גונן ז"ל - 0404
+
21 ו-17 שנות מאסר למחבלים שהיו חלק מהחוליה שרצחה את דני גונן ז"ל דוברות המשטרה

21 ו-17 שנות מאסר למחבלים שהיו חלק מהחוליה שרצחה את דני גונן ז"ל

בית המשפט הצבאי גזר היום (חמישי), עונשים של 21 שנות מאסר ו-17 שנות מאסר על שני מחבלים שהיו חלק מהחוליה שביצעה את הפיגוע בו נרצח דני גונן ז"ל.

השניים הורשעו במסגרת הסדר טיעון בעבירות של סיוע לגרימת מוות בכוונה וניסיון לגרימת מוות בכוונה, עבירות המקבילות לעבירת סיוע וניסיון רצח בישראל ובעבירות ביטחון נוספות.

מפסק הדין בעניינם עולה כי השניים סייעו בידי המחבל מחמד חוסיני אבו שאהין אשר ירה בגונן ז"ל ופצע אדם נוסף תוך שסיפקו לו נשק ותחמושת, וביצעו תצפיות באזור בו בוצע הפיגוע.

גורם צבאי מסר בנוסף כי על המחבל מחמד חוסיני אבו שאהין נגזרו בינואר 2017 שני מאסרי עולם בגין גרימת מותו בכוונה של דני גונן ז"ל ופציעתו של אחר.

דבורה גונן, אמו של דני ז"ל: "אני מברכת את הפרקליטות הצבאית ואת גורמי המשפט שלא ויתרו והתעקשו שגם מי שסייע לביצוע הרצח יקבל עונש כבד יחסית. שום דבר לא יחזיר את דני, אבל אולי היום התקדמנו בצעד נוסף בקידום חבילת ההרתעה נגד הטרור. אין ספק שהלחץ הציבורי של פורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות יחד עם תנועת "אם תרצו" תרם רבות לכך. ראוי שמחבלים שפלים יסיימו את חייהם בכלא, נעשה הכל כדי למנוע את הרצח הבא".