רפאל תספק מערכות "מעיל-רוח" נוספות לצבא ארה"ב בשווי עסקה כולל של למעלה מ-200 מיליון דולר - 0404
+
רפאל תספק מערכות "מעיל-רוח" נוספות לצבא ארה"ב בשווי עסקה כולל של למעלה מ-200 מיליון דולר רפאל

רפאל תספק מערכות "מעיל-רוח" נוספות לצבא ארה"ב בשווי עסקה כולל של למעלה מ-200 מיליון דולר

חברת רפאל וחברת ליאונרדו DRS שותפתה לנושא בארה"ב, הודיעו כי קיבלו הזמנה נוספת לאספקת מערכות "מעיל-רוח" לטנקי האברמס בצבא היבשה האמריקאי ובמארינס. השלב הראשוני יהיה בהיקף של 79.6 מיליון דולר, ובסך היקף כולל של מעל ל-200 מיליון דולר בתום ההצטיידות. מדובר בחוזה משלים, נוסף על החוזה בסך 193 מיליון דולר שנחתם ביוני האחרון להצטיידות של מספר חטיבות אברמס.

לאור ההתבססות בשוק האמריקאי, כבר במהלך חודש פברואר 2019 הוזמנו שתי החברות על ידי צבא ארה"ב לסבב הדגמות וניסויים של מערכת "מעיל רוח קלה" גם לרכבי הסטרייקר של הצבא האמריקני.

כזכור, באוגוסט האחרון הובילו רפאל וליאונרדו DRS סדרת ניסויים מוצלחת של מערכת "מעיל-רוח קלה" על נגמ"ש בראדלי אמריקאי, שהתקיימה בשדה הניסויים הלאומי בשדמה בהשתתפות פעילה של בכירים אמריקאים. סדרת הניסויים הסתיימה בהצלחה יוצאת דופן של 95% יירוטים של טילים ורקטות מסוגים שונים בכ 300 תרחישים. הפעילות עם הצבא האמריקאי על נגמ"ש הסטרייקר היא פעילות המשך לפעילות בשדמה.

"חברת לאונרדו DRS גאה באמון שמביע הצבא האמריקני בהחלטתו לצייד חטיבות לוחמות אמריקאיות במערכת "מעיל רוח", כך אמר אהרון הנקינס, סגן נשיא ומנהל כללי של חטיבת מערכות קרקעיות ב-DRS LEONARDO. "אנו מחויבים באופן מלא לעמוד בדרישות הלקוחות שלנו ופועלים במקביל בכדי לספק מענה נוסף לצרכים המבצעיים של פלטפורמות לחימה קרקעיות נוספות בארה"ב".

"הזכייה הזו הינה הבעת אמון של הצבא האמריקאי במערכת ישראלית. יחד עם זאת, אנו ברפאל ממשיכים בפעילות, ובימים אלו אנו מתחילים בשיווקה של מערכת מעיל רוח קלה, אשר יודעת לספק את אותן יכולות ואותם הביצועים, בתוך "חבילה" קטנה בהרבה", כך אמר משה אלעזר, סמנכ"ל בכיר וראש חטיבת יבשה וים ברפאל. "אנו ממשיכים להעמיק את ההובלה שלנו בעולם בכל הקשור להגנה אקטיבית ולעמדות נשק, תוך שאנו מתמחים בפיתוח סט יכולות המשלב מערכות הגנה אקטיבית ויכולות של עמדות נשק הנשלטות מרחוק, ובכך מביאים לשוק העולמי את הפתרון האינטגרטיבי, האמין והקל ביותר".

חברת רפאל מכרה עד היום כ-1,500 מערכות "מעיל-רוח", ומעל ל-1,000 עמדות נשק בקוטר בינוני.

מערכת מעיל רוח, שפותחה על ידי רפאל, היא מערכת ההגנה האקטיבית לרק"ם המבצעית היחידה בעולם, שכבר נוסתה בהצלחה בשדה הקרב ומספקת יכולת שרידות ותמרון לכוחות. מאז יירוטה המבצעי הראשון במרס 2011 הוכחה המערכת כבר פעמים רבות בשדה הקרב, בעיקר בעת מבצע "צוק איתן" והותאמה לסוגי רק"ם נוספים.

המערכת מותקנת על מאות פלטפורמות לחימה קרקעיות בצה"ל, לרבות טנקי מרכבה סימן 3 ו-4 וכן על גבי נגמ"שי נמ"ר. המערכת נמצאת תחת חוזים לאספקה שבסופם תהיה מותקנת על למעלה מ-1,000 פלטפורמות בצה"ל. המערכת מספקת הגנה מוכחת נגד טילי נ"ט ומגוון רחב של איומים מהמתקדמים ביותר בעולם.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com