נהג משאית נתפס צופה בסרטונים בנייד בזמן נהיגה תוך סיכון משתמשי הדרך (צפו) - 0404
+
צילום: דוברות המשטרה

נהג משאית נתפס צופה בסרטונים בנייד בזמן נהיגה תוך סיכון משתמשי הדרך (צפו)

בפעילות של שוטרי אגף התנועה במהלך השבוע האחרון, בוצעה אכיפה תוך שימוש בניידות גלויות וסמויות ואמצעים טכנולוגיים במטרה לאתר פורעי חוק המסכנים את משתמשי הדרך ואת עצמם. במהלך הפעילות, חילקה המשטרה למעלה מ-5,000 דו"חות תנועה לנהגים שביצעו עבירות.

בתוך כך, נתפסו כ-1,700 נהגים שהשתמשו בטלפון נייד בזמן נהיגה שלא באמצעות דיבורית. כ-500 דו"חות תנועה נרשמו כנגד נהגי משאיות, על עבירות ליקויי בטיחות, מטען ייתר ועוד. נפסל רישיון הנהיגה של 17 נהגים למשך 30 ימים בגין עבירות תנועה חמורות שביצעו. 28 כלי רכב הושבתו למשך 30 ימים ונגררו למגרש האחסון של המשטרה.

למעלה מ-300 נהגים שביצעו עבירות תועדו ע"י המצלמות הטקטיות ומצלמות הסטילס ונגדם נרשמו דו"חות בהתאם. וכן נתפסו למעלה מ-550 נהגים במהירות שעולה על המותר בחוק.

באירוע שהתרחש אמש (רביעי), נעצר נהג משאית בכביש 65 בסמוך לצומת התענכים, כאשר השוטר הבחין כי בעת שנהג במשאיתו, צפה הנהג בסרטון שהוקרן מתוך מסך במשאית.

לאחר עצירת המשאית, עלה השוטר לתא הנהג והבחין (כפי שניתן לראות בסרטון) בנהג המשאית צופה בסרטון המוקרן באמצעות טלפון נייד שהונח על לוח השעונים בזמן הנהיגה. השוטר הסביר לנהג בן ה-45 מהצפון את חומרת העבירה ורשם נגדו הזמנה לדין.

 

מהמשטרה נמסר כי הפעילות בוצעה על מנת להגביר ככל שניתן את ביטחון ציבור משתמשי הדרך ולצמצם את הנפגעים ותאונות הדרכים בכבישים. (צילום: דוברות המשטרה).