נתניהו נפגש עם לוחמי הימ''מ והודה להם על פועלם למען ביטחון ישראל - 0404
+
נתניהו נפגש עם לוחמי הימ"מ והודה להם על פועלם למען ביטחון ישראל דוברות המשטרה

נתניהו נפגש עם לוחמי הימ"מ והודה להם על פועלם למען ביטחון ישראל

לאור המבצעים האחרונים בהם הצליחו לוחמי הימ"מ בהובלת שירות הביטחון הכללי ובסיוע צה"ל להגיע למחבלים שביצעו את הפיגועים בחודשים האחרונים וביניהם הפיגוע שבוצע בעופרה, באזור התעשייה ברקן ובגבעת אסף, הגיע הבוקר (חמישי), ראש הממשלה להיפגש עם הלוחמים ולהודות להם על פועלם לביטחון מדינת ישראל.

דוברות המשטרה

בביקור נתניהו וארדן השתתפו ממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, ראש השב"כ נדב ארגמן, הסמפכ"ל, ניצב זוהר דביר ומפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, פירט מפקד הימ"מ, נצ"מ נ' על הפעילויות המשמעותיות שביצעה היחידה לרבות המצוד שנוהל בחודשים האחרונים אחר מחבלים שנעצרו או נוטרלו בחילופי אש עם הלוחמים.

במסגרת ביקור נתניהו הציג ארדן את היוזמה לאשר בקבינט הביטחוני את הימ"מ כיחידה הלאומית למשימות השתלטות והתמודדות עם פיגועי מיקוח.

ארדן: "הקבינט צריך להחליט ולהכיר בימ"מ כיחידת ההשתלטות הלאומית של ישראל. הכרה כזו תאפשר לבנות את יכולות הימ"מ עוד יותר כך שהיא תוכל לתת מענה לכל איומי הייחוס העדכניים".
השר ארדן ציין כי "לאור גילויי המנהרות בצפון ובדרום אנו יודעים שאיומי הייחוס של אויבינו כוללים תרחישי חדירה לשטח ישראל במגוון דרכים ונסיון להשתלט על יישובים או לחטוף אזרחים כדי לבצע פיגוע מיקוח אסטרטגי.

הימ״מ כיחידת ההשתלטות הטובה בעולם חייבת להיות ערוכה לכל תרחישי האיום העדכניים ולכן היא חייבת להפוך ליחידה לאומית כדי להבטיח לה את המשאבים והיכולות על מנת לשמור על רמת הכשירות המבצעית הגבוהה ביותר ועל האמצעים המתקדמים ביותר ללוחמה בטרור.

דוברות המשטרה

הציווי שמנחה את לוחמי הימ"מ הוא "ארדוף אוייבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם" וההישגים האחרונים של הימ"מ מוכיחים שוב כי היא ממשת את הציווי הזה בכל פעם מחדש".

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן אמר: "ליחידת הימ"מ, יחידת העילית של משטרת ישראל, יש חשיבות מכרעת במלחמה בטרור ובפשיעה החמורה. היחידה, שבמשך השנים בנתה לעצמה יכולות קצה מהמתקדמות בעולם, מעמידה את שירותיה לכל מערכת הביטחון ובכך תורמת תרומה עצומה לביטחון ישראל. לוחמי הימ"מ נמצאים בחזית העשייה הביטחונית, בקו האש הראשון אל מול מגוון רחב של איומים וסכנות".