השב''כ: כל מהלכי החקירה בוצעו תחת פיקוח שיפוטי הדוק - 0404
+
השב"כ: כל מהלכי החקירה בוצעו תחת פיקוח שיפוטי הדוק יוסי זמיר, פלאש 90

השב"כ: כל מהלכי החקירה בוצעו תחת פיקוח שיפוטי הדוק

בשב"כ הגיבו לטענות עורכי דינם של הנערים היהודים שנעצרו ושוחררו הבוקר (חמישי) ממעצר.

"בימים האחרונים נחקר בשב"כ ובמשטרה פיגוע טרור שגרם למותה של עאישה ראבי, תושבת בדיא ואם לתשעה ילדים, סמוך ליישוב רחלים בתאריך 12.10.18.

בעקבות פעולות לאיסוף מודיעין וראיות נעצרו לחקירה מספר קטינים, תלמידי ישיבת "פרי הארץ", בחשד שהיו מעורבים בפיגוע בו נזרקה האבן שגרמה למותה של המנוחה.

כל מהלכי החקירה בוצעו תחת פיקוח שיפוטי הדוק מצד הפרקליטות ובתי המשפט, וכי במהלך החקירה זכו הנחקרים לכלל התנאים המתחייבים בחוק בהתאם לגילם ולאמונתם.

היום (10/1) הוארך מעצרו של אחד החשודים ב-6 ימים וכן הוחלט כי בעניינם של חלק מהחשודים ניתן לבצע את פעולות החקירה הנדרשות כשהם נתונים במעצר בית ותחת תנאים מגבילים.

כלל הראיות והממצאים שנאספו עד כה בחקירה הועברו לפרקליטות מחוז מרכז, אשר ליוותה את החקירה מראשיתה, ולאחר שזו תסיים את ניתוח הראיות וממצאי החקירה יוחלט על המשך ההליכים המשפטיים.

מאז ביצוע המעצרים התנהל מאמץ יזום ומתמשך של גורמים בעלי אינטרס, שנועד לשבש את מהלכי החקירה, לרבות הפצת מידע כוזב ביחס להתנהלות החקירה, תוך הכפשת שירות הביטחון הכללי ועובדיו. שירות הביטחון הכללי מדגיש כי הארגון לא יירתע וימשיך לפעול בנחישות כנגד כל גורם המעורב בפעילות טרור באשר היא".