ארבעה מהקטינים היהודים שנחקרו בשב''כ ישוחררו למעצר בית - 0404
+
ארבעה מהקטינים היהודים שנחקרו בשב"כ ישוחררו למעצר בית חדשות 0404

ארבעה מהקטינים היהודים שנחקרו בשב"כ ישוחררו למעצר בית

ארבעה מתוך חמשת הקטינים העצורים בשב"כ ואשר עברו חקירות קשות ושהו ימים אורכים ללא שפגשו עו"ד ישוחררו ממעצרם.

עו"ד חי הבר מארגון חוננו אמר: "לצערנו כצפוי הודיע עכשיו השב״כ לבית המשפט כי הוא מבקש לשחרר ממעצר את כל החשודים למעט אחד. אנו כמובן שמחים על כך אבל נדרוש כי יבוצע תחקיר הכיצד הגיע השב״כ למצב כזה בו חוקר בחקירות כה קשות חפים משפע תוך התעלמות מוחלטת מזעקתם וזעק המשפחות ועו״ד. שוב השב"כ גרם נזק נפשי לנערים חפים מפשע".

עו"ד בן גביר: "מהרגע הראשון טענתי שהחשד אינו רציני ומרגע שראיתי את הספינים של השב"כ ושמעתי על ההדלפות המגמתיות, היה ברור שהמעצר נבע בעיקר משיקולים של יחסי ציבור לשב"כ. אינני מבין כיצד הפרקליטות איפשרה את המעצרים, כאשר היה ברור מלכתחילה כי אין חומר של ממש הקושר את החשודים ובתוכם מרשי למעורבות במעשה. מרשי שהה 12 ימים בחקירה קשה שגרמה לו לטראומה, וכעת נשאלת שאלה אחת: מי יפצה אותו על אותה הטראומה? אני מצפה מחוקרי השב"כ לערוך חשבון נפש, ואני מעריך כי כל העצורים בפרשה ישוחררו גם הם תוך זמן קצר".

עו"ד עדי קידר מחוננו הוסיף" "המשטרה מבקשת לשחרר את הנערים החשודים ברצח ובכך מאשרת את טענותינו מהרגע הראשון לפיה מדובר לא רק בחפים מפשע אלא בכיוון חקירה שגוי לחלוטין. אני מצפה מהמשטרה והשב"כ להתנצל בפני הנערים ומשפחותיהם וכן בפני הרבנים".