המשטרה פרצה לישיבת רחלים וחילקה זימונים לחקירה לכלל התלמידים. עו"ד בן גביר: "שפל חדש של המשטרה" - 0404
+
המשטרה פרצה לישיבת רחלים וחילקה זימונים לחקירה לכלל התלמידים. עו"ד בן גביר: "שפל חדש של המשטרה" דוברות המשטרה

המשטרה פרצה לישיבת רחלים וחילקה זימונים לחקירה לכלל התלמידים. עו"ד בן גביר: "שפל חדש של המשטרה"

בהמשך לחקירת השב"כ בחשד לרצח ערבייה על ידי קטינים יהודים, הכלואים בשב"כ בימים האחרונים, כוחות משטרה בראשותו של קצין החקירות בימ"ר ש"י, שי דה קוסטא, פרצו לפני זמן קצר לישיבת רחלים. הכוחות חילקו במקום זימונים לחקירה לכלל תלמידי הישיבה, וזאת לאחר שכ-30 תלמידים כבר תושאלו ונחקרו על המקרה.

השוטרים נכנסו לישיבה באופן בלתי חוקי, ללא צו המתיר להם את הכניסה לשטח הפרטי – ולאחר שהוזהרו ע"י צוות הישיבה שהכניסה אינה חוקית ופוגעת בסדרי הלימוד של התלמידים במקום.

המחלקה האזרחית של ארגון חוננו מוציאה ברגעים אלו מכתב התראה בטרם תביעה אזרחית כנגד המשטרה.

בארגון חוננו תקפו את הכניסה לישיבה "שהמשטרה תחליט, כרגע ישנם בחדרי החקירות 5 נערים, הם כבר לא חשודים? שישחררו אותם, שיטת מצליח של המשטרה ממשיכה. האם יתכן ש-80 ילדים זרקו יחד את אבן? המשטרה השתגעה ופועלת באופן בלתי חוקי. קוראים לשר גלעד ארדן להתעורר ולשים סוף לרמיסת זכויות ילדי מוסדות חינוכיים".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו: "אנו רואים בחומרה את התנהגותה הבלתי חוקית של המשטרה. הם מפרים ברגל גסה את הוראות החוק, הבהרנו להם באופן ברור כי כניסה לשטח פרטי ולמגורים צריכה להתבצע על פי צו, למרות ההתראה, המשטרה התפרצה לישיבה.
יש לזכור שהתלמידים גם ככה מבוהלים לאחר ההתנהלות בחודשיים האחרונים ואנו מצפים שהדבר יתוחקר באופן מידי בידי מח"ש".

עו"ד איתמר בן גביר: "הגעתם של שוטרים לחלק זימונים בתוך מוסד לימודים, היא שפל חדש בהתנהלות המשטרה והשב"כ בפרשיה הזו. מעבר לפגיעה בהישגים הלימודיים של התלמידים יש כאן יצירת טראומה ופעילות בניגוד לחוק הנוער ובניגוד לחוקים אחרים ואמנות בינלאומיות שגם אם רוצים לזמן קטינים לחקירה יש לעשות זו בצורה נאותה ולא בהגעה ברוטאלית למוסד לימודים".

ממשטרת ישראל נמסר: "בימים אלו נחקרת פרשייה של חשד למעורבות בפעילות טרור תחת צו איסור פרסום. מטבע הדברים לא נפרט אודות חקירות מתנהלות ופעולות חקירה המתבצעות במסגרתן. יחד עם זאת נציין כי תכלית החקירה, כמו גם כל פעולות החקירה המתבצעות במסגרתה היא אחת – הגעה לחקר האמת ומיצוי הדין עם המעורבים".