השר אלי כהן: "לפנות את חאן אל אחמר לפני הבחירות ולהחיל ריבונות" - 0404
+
צילום: תנועת רגבים

השר אלי כהן: "לפנות את חאן אל אחמר לפני הבחירות ולהחיל ריבונות"

שר הכלכלה אלי כהן סייר הבוקר (רביעי) בחאן אל אחמר עם אנשי תנועת רגבים וקבע כי יש לפנות את חאן אל אחמר לפני הבחירות. אנשי רגבים העבירו לשר כהן סקירה משפטית וגיאוגרפית על פעילות הבניה הבלתי חוקית שמבצעת הרשות ובראשה מאחז הדגל בחאן אל אחמר.

"רק אתמול חשף ראש השב"כ את קיומה של מדינה זרה המנסה להתערב באופן פסול ומסוכן במערכת הבחירות הקרובה, אבל המעורבות הזרה של מדינות זרות הפועלות בישראל וחותרות תחת שלטון החוק, באמצעות בניה לא חוקית נרחבת וסיוע של מאות מיליוני יורו לרשות הפועלת להשתלט על חלקים אסטרטגיים ביהודה ושומרון, ובראשם אזור מרחב אדומים", ציין ישי חמו, מנהל הפעילות של תנועת רגבים באזור יו"ש.

השר כהן אמר במהלך הסיור, "הגעתי הבוקר לראות את המאחז חאן אל אחמר, שכאמור נקבע על ידי בג"ץ שיש לבוא ולפנות אותו. המקום הוקם בין היתר על ידי התערבות של גורמים ממדינות אירופאיות הפועלים בשטחי C.

במדינת ישראל יש דין ואת הדין צריך לכבד, ולכן את מאחז חאן אל אחמר צריך לפנות עוד לפני הבחירות. אבל יתרה מכך, הבשורה המשמעותית שצריכה להיות ולהוביל כנגד כל אותם גורמים שמנסים לבוא ולקבוע את אותו רצף טריטוריאלי, זה לבוא ולספח, ולהחיל ריבונות על שטחי C. זה הפתרון כלפי כל אלו שמנסים לבוא ולקבוע עובדות בשטח. אנחנו אלו שצריכים לקבוע את העובדות בשטח עם הסיפוח והחלת הריבונות בשטחי C". (צילום: תנועת רגבים).