עורכי הדין של הנערים העצורים בשב"כ עזבו את אולם ביהמ"ש לאחר שהצעירים לא הובאו לדיון - 0404
+

עורכי הדין של הנערים העצורים בשב"כ עזבו את אולם ביהמ"ש לאחר שהצעירים לא הובאו לדיון

לאחר שהקטינים העצורים בשב"כ לא הובאו הבוקר לדיון בעניינם, עורכי הדין של הצעירים יצאו מאולם הדיונים בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד במחאה.

עורכי הדין חי הבר ואמיר ברכה אשר מייצגים מטעם ארגון חוננו את הקטינים סרבו לקיים את הדיון בערר שהוגש עד שהקטינים יובאו מחדר החקירות לאולם הדיונים.

כעת, נשארו באולם הדיונים השופט, נציגי השב"כ והמשטרה לבדם ללא ייצוג לקטינים. מחוץ לאולם ממתינות משפחות הקטינים ועורכי הדין שלהם לראות כיצד יכריע שופט בימ"ש המחוזי יעקב שפסר.

עו"ד חי הבר: "יש היום עליית מדרגה חדשה. אנחנו הגשנו ערר לבית המשפט על הארכת מעצר של בית משפט השלום, כמו שכולנו יודעים הליכי מעצר מתקיימים כאשר החשוד נמצא נוכח באולם. כאן היחידה החוקרת החליטה שהיא לא רוצה להביא אותם והיא רוצה לקיים דיון לא בנוכחותם, הדבר הזה לא נכון, אין דבר כזה אין הליך מעצר שלא בנוכחות החשוד, לכן אנחנו כל עורכי הדין קמנו ועזבנו את האולם.

אם המערכת רוצה לקיים דיונים במעמד צד אחד שתקיים, אם החשודים לא פה גם אנחנו לא פה, שיחליטו מה שיחליטו שיהיה שיח בין היחידה החוקרת לבין בית המשפט שידברו שידסקסו בניהם – אם רוצים להאריך את המעצר, רוצים לקבל את הערר, שיעשו מה שהם רוצים אנחנו לא הולכים להשתתף במשחק הזה, יש גבול לכל תעלול.

יצאנו מהאולם ואנחנו מחכים שבית המשפט יודיע לנו, אנחנו נקיים דיונים אך ורק שהחשודים נמצאים נוכחים, מדובר בקטינים ללא עבר פלילי חלקם קטנים מתחת לגיל 16".