המשטרה תפסה נשקים רבים בכפרים בצפון ירושלים ובלוד - 7 חשודים נעצרו - 0404
+
המשטרה תפסה נשקים רבים בכפרים בצפון ירושלים ובלוד – 7 חשודים נעצרו דוברות המשטרה

המשטרה תפסה נשקים רבים בכפרים בצפון ירושלים ובלוד – 7 חשודים נעצרו

במהלך החודשיים האחרונים, קיימה היחידה המרכזית של משטרת ירושלים חקירה סמויה כנגד חשודים תושבי כפרים בצפון ירושלים ולוד שעפ"י החשד סחרו והחזיקו בנשקים. חוקרי המשטרה הצליחו לאסוף ממצאים וראיות שהביאו להפללתם של 7 חשודים.

אתמול בלילה, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, במבצע מעצרים שנערך בצפון ירושלים והעיר לוד, פשטו בלשי המשטרה יחד עם לוחמי מג"ב על בתיהם של שבעת החשודים, בשנות ה-20 וה-30 לחייהם, ועצרו אותם. במהלך החיפוש תפסו השוטרים בביתו של אחד החשודים נשק מסוג M-16 ומספר נשקים נוספים מסוג 'אייר סופט' שניתנים להסבה לנשקים חמים.

כלל החשודים הובאו לחקירה במשטרה, ומעצרם הוארך בבית משפט השלום בירושלים.

דוברות המשטרה

מהמשטרה נמסר כי, "הפעילות הסמויה וגל המעצרים שנערך הלילה, מהווים נדבך מרכזי וחשוב במלחמתה העיקשת והנחושה של המשטרה למגר את תופעת הסחר, שימוש והחזקתם של נשקים ואמצעי לחימה בלתי חוקיים. אנו מתכוונים להמשיך לפעול בנושא זה במגוון השיטות והאמצעים העומדים לרשותנו כדי להגיע לכל מי שידו בכך ולהביאו לדין.

מאבקה הנחוש של משטרת מחוז ירושלים בסחר והחזקה של אמצעי הלחימה הבלתי חוקיים במהלך 2018 באמצעות מספר סוכנים שהופעלו בקרב האוכלוסייה, הביא לתפיסתם של עשרות כלי נשק והניב חשיפות משמעותיות וביסוס ראיות כנגד עשרות עבריינים, הרחקתם מהחברה ופגיעה אנושה בתשתית הכלכלית המופקת מן הפשיעה ומאפשרת את המימון לפעילות עבריינית ו\או טרור.

משטרת ישראל ממקדת את פעילותה כנגד סחר ושימוש בנשקים ואמצעי הלחימה והחזקתם בניגוד לחוק, שכן אלו בחלק גדול מהמקרים משמשים למטרת ביצוע עבירות פליליות במגוון תחומים ובהן גם בפתרון סכסוכים. וזאת למען שמירה על שלומם וביטחונם של כלל התושבים ואנשי כוחות הביטחון".

 

מבזקיםלכל המבזקים