בוטל הקיצוץ במרכיבי הביטחון ביו"ש: ח"כ יוגב: "מקווה שהדבר יביא תחושת ביטחון ליישובים" - 0404
+
בוטל הקיצוץ במרכיבי הביטחון ביו"ש: ח"כ יוגב: "מקווה שהדבר יביא תחושת ביטחון ליישובים" בטחון שדה

בוטל הקיצוץ במרכיבי הביטחון ביו"ש: ח"כ יוגב: "מקווה שהדבר יביא תחושת ביטחון ליישובים"

לפני כחודש פורסם על קיצוץ מתוכנן של כ-20 אחוז במרכיבי הביטחון ביהודה ושומרון. לאחר פעילות משותפת של חברי הכנסת אבי דיכטר (הליכוד) ומוטי יוגב (הבית היהודי), הקיצוץ בוטל.

בסיור וועדת החוץ והביטחון בעופרה, אותו יזמו השניים, שמעו חברי הוועדה את ראשי המועצות ואת התוצאה הצפויה מהקיצוץ. דיכטר ויוגב הציפו את הטענות למשרד הביטחון וללשכת רה"מ, עד שזה נתן הוראה לבטל את הקיצוץ.

ישיבת וועדת החוץ והביטחון התקיימה על רקע גל הפיגועים שאירע לפני כשלושה שבועות בדרישה למנוע אותו. לכך מצטרף גם פיגוע הירי סמוך לבית אל השבוע, בו נפצע קל נהג אגד תעבורה.

החשש הגדול שהביעו בהתיישבות הוא שהקיצוץ יפגע בביטחון היישובים, שיישארו בלא מענה מספק מול התגברות האיומים.

בפנייתו ליו"ר הוועדה דיכטר, הסביר יוגב כי: "לא ייתכן שמקצצים בתקציב מרכיבי הביטחון בזמן התגברות הפיגועים". דיכטר הורה לכנס את הוועדה, בה אישרו הגורמים המקצועיים, ממשרד האוצר דרך מערך פיקוד העורף במשרד הביטחון, כי ניתנה הוראה חד משמעית שלא לקצץ וכי חלק מהמיזמים הקשורים למרכיבי הביטחון כבר יצאו למכרזים.

דיכטר: "בהמשך לסיור בבנימין ולאחר הפגישה עם ראשי הרשויות ביו"ש, היה ברור לי שאין מקום לקיצוץ במרכיבי הביטחון ביהודה ושומרון. הפעילות הנמרצת מול משרד הביטחון נשאה פרי וקיבלתי התחייבות שהקיצוץ לא יבוצע. ביטחונם של תושבים ישראלים ביהודה ושומרון חשוב לי בדיוק כמו ביטחונם של ישראלים בירושלים, תל אביב ואשקלון".

יוגב: "קיבלתי טלפון מלשכת רה"מ ושר הביטחון שהיה ער למצב והבטיח לי שיהיו תשובות טובות לוועדה. אני שמח לבשר שאכן כך הסתבר, מרכיבי הביטחון נכנסו לתקציב והקיצוץ בוטל. אני שמח על תוצאות פעילות הוועדה ומקווה שהדבר יביא לתחושת ביטחון ליישובי הספר בכלל וליישובי יהודה ושומרון בפרט".

ממועצת יש"ע נמסר כי, "אנו מודים לראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, לסגן השר אלי בן דהן, לראש ועחו"ב ח"כ אבי דיכטר, לח"כ מוטי יוגב ולכל מי שסייע לנו לבטל את הקיצוץ במרכיבי הביטחון ביישובים.

אנו העלנו את הנושא בישיבה של ראש הממשלה עם ראשי מועצת יש"ע וכן בדיון של וועדת חו"ב שהתקיים בעפרה לפני מספר שבועות, ואנו שמחים לראות כי הנושא אכן קודם.

בכל השנה, ובעיקר על רקע הפיגועים בשבועות האחרונים, אנו קוראים לעשות ככל שניתן על מנת לחזק את המענה הביטחוני ליישובינו".