פרסום ראשון: למרות הוראות הפתיחה באש - בדואים חדרו לבסיס צאלים וגנבו מכשיר יקר - 0404
פרסום ראשון: למרות הוראות הפתיחה באש – בדואים חדרו לבסיס צאלים וגנבו מכשיר יקר חדשות 0404

פרסום ראשון: למרות הוראות הפתיחה באש – בדואים חדרו לבסיס צאלים וגנבו מכשיר יקר

הבדואים לא מתרגשים מהנוהל הצבאי החדש המאפשר להגיב באש לעבר חשודים החודרים לבסיסי צה"ל מתוך מטרה לגנוב נשק וציוד.

לחדשות 0404 נודע לראשונה כי בלילה האחרון חדרו בדואים מביר הדאג' לשטח בסיס צאלים ותחת אפם של חיילינו מהמילואים הם גנבו מכשיר לראיית לילה (תרמי). מדובר במכשיר שעלותו גבוהה מאוד.

לאחר שהחשודים הצליחו לגנוב את המכשיר (עד לרגע זה לא ברור האם גנבו ציוד נוסף), הם נמלטו מהמקום.

גורם צבאי לחדשות 0404: "עצוב מאוד שערבים ובדואים חודרים בקלות כה גדולה לתוך בסיסי צה"ל. צריכים לפעול בדרך אחרת כדי למנוע חדירות מהסוג הזה. אירועים כאלה עלולים גם להסתיים בפיגוע ובאסון".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לחדשות 0404 כי, "אתמול בלילה נגנב אמצעי לראיית לילה מבסיס צאלים שבדרום הארץ. המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירת הנושא".

"הגניבה האחרונה מלמדת שוב על עזות המצח של חוליות השודדים שמטילים את אימתם על חיילי צה"ל המנועים מלפעול כנגדם", אומר עמיחי יוגב, מנהל מחוז הדרום בתנועת רגבים, המתעדת ופועלת בשנים האחרונות כנגד התופעה. 
 
ההנחיות שפורסמו בתחילת השבוע, לפיהן מותר לפתוח באש לעבר שודדים החודרים לשטחי אש, מתייחסים למקום שהוא שטח צבאי המגודר בתוך מתחם מסודר, ומדובר במחנות צה"ל, שטחי אימונים ושטחי כינוס. על פי ההוראות החדשות, במקרה של אדם אשר נחשד בביצוע פשע מסוכן, דהיינו גונב נשק חם, רשאים החיילים להגיע לנוהל מעצר חשוד. 
 
"אף שטח אש של צה"ל איננו עונה לגדרים האלו", מוסיף יוגב. "לכן לצערנו נראה שעד שלא יחילו את ההנחיה גם על שטחי אש, בהם מתרחשים רוב אירועי השוד, לא נראה שינוי אמיתי בשטח והתופעה לא תמוגר". (בסרטון: תיעוד אחת מהגניבות).
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com