"תמיד נלחם על שלמות הארץ": שר הביטחון לשעבר, משה ארנס הלך לעולמו בגיל 93 - 0404
+
"תמיד נלחם על שלמות הארץ": שר הביטחון לשעבר, משה ארנס הלך לעולמו בגיל 93 פלאש 90

"תמיד נלחם על שלמות הארץ": שר הביטחון לשעבר, משה ארנס הלך לעולמו בגיל 93

שר הביטחון לשעבר, משה ארנס, הלך הבוקר (שני), לעולמו, והוא בן 93.

ארנס כיהן בעברו גם כשר החוץ וכשגריר ישראל בארצות הברית.

שר החינוך, נפתלי בנט: ״משה ארנס, מגדלור ציוני, שר ביטחון פורץ דרך, הלך לעולמו. ‏אהבתי אותך מאוד, מישה. ‏משה ארנס היה ציוני ברמ״ח אבריו. ‏את כל חייו הקדיש לביצור ביטחון ישראל. במדע, באווירונאוטיקה, כשר ביטחון, כדיפלומט, כסופר והיסטוריון. ‏יהי זכרו ברוך״.

חבר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ מוטי יוגב אמר: "‏צער גדול עם פטירתו של משה ארנס, ששימש כשר ביטחון ושר חוץ בממשלות ישראל.

בעל מידות טובות ויחס לבני אדם, שבא מעולם ההנדסה והאווירונאוטיקה והתגלה כאדם שקול, מלא בתבונה ובאחריות ודמותו הקרינה ביטחון ותרמה רבות לביטחון ישראל. תמיד היה טוב לשמוע את עמדתו וללמוד ממנה. אישיותו תחסר לנו".

נריה מאיר, ראש ההנהגה העולמית של בית"ר ספד לו: "ההנהגה העולמית של בית"ר מרכינה את ראשה עם פטירתו של הבית"רי משה ארנס. משה היה בכיר תלמידי ז'בוטינסקי ובית"ר. שילוב נדיר של הדר ותגר. לעולם לא זנח את עקרונות התנועה ותמיד נלחם על שלמות הארץ והעם. הוא היה דוגמא ומופת לכל חניכי התנועה. דגלה של בית"ר יורד היום לחצי התורן".

סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל: "משה ארנס ז"ל הוא מלח הארץ ודוגמא למופת של עשייה ציונית מבורכת על פי משתנתו של ז'בוטינסקי לדורות הצעירים. מנציג בית"ר בארה"ב חודשים ספורים לפני קום המדינה ב-1948, דרך תפקיד שגריר ישראל בארה"ב, ועד שר הביטחון והחוץ. ארנס עד סוף ימיו המשיך בקו ישיר של אותה הדרך והשאיר לנו מורשת נפלאה כדי להמשיך ולחזק את מורשת בית"ר".