נתניהו נפגש עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב: "חשוב לנו לדעת שיש לנו את הגיבוי של ידידתנו ובת בריתנו הגדולה" - 0404
+
נתניהו נפגש עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב: "חשוב לנו לדעת שיש לנו את הגיבוי של ידידתנו ובת בריתנו הגדולה" קובי גדעון, לע"מ

נתניהו נפגש עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב: "חשוב לנו לדעת שיש לנו את הגיבוי של ידידתנו ובת בריתנו הגדולה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (ראשון) עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב ג'ון בולטון, במעון ראש הממשלה בירושלים. בסיום הפגישה מסרו השניים הצהרות משותפות לתקשורת. 

נתניהו: "ג'ון, ביקורך בישראל הוא הזדמנות לעשות שני דברים. ראשית, זאת הזדמנות להודות לממשל טראמפ על תמיכתו היוצאת מן הכלל בישראל. הנשיא יצא מההסכם המסוכן עם איראן והחזיר את הסנקציות. זה הדבר הראשון. זה חשוב לארה"ב, לישראל ולעולם. כל מי שמבקש לבלום את התוקפנות האיראנית מכבד זאת מאוד.

שנית, הנשיא החליט להכיר בירושלים כבירת ישראל והעביר את השגרירות לכאן. זוהי החלטה היסטורית שאנחנו בירכנו עליה. בכל פעם שאני רואה את השגריר פרידמן, אני אומר: "טוב, לפחות זאת נסיעה קצרה". אנחנו מקבלים אותו בברכה, יחד עם כל שאר חברי המשלחת שלך.

שלישית, אתם מגבים את ישראל באו"ם באופן חד-משמעי. הדבר מזכה אתכם בהערכתם של כל הישראלים וכל ידידי ישראל ברחבי עולם. בנוסף לכך, אתם תומכים בזכותה של ישראל להגן על עצמה, ואנו עושים זאת כל הזמן. חשוב לנו לדעת שיש לנו את הגיבוי של ידידתנו ובת בריתנו הגדולה – ארה"ב.

מחר, אם מזג האוויר יאפשר לנו, נעלה לגולן. רמת הגולן חשובה מאוד לביטחוננו. כשתהיה שם תוכל להבין היטב למה אנחנו לעולם לא ניסוג מרמת הגולן ולמה זה חשוב שכל המדינות יכירו בריבונותה של ישראל ברמת הגולן. שוחחתי על כך עם הנשיא ואני מקווה שתהיה לי הזדמנות להראות לך את זה ישירות מחר בביקור שלנו. אם לא נוכל לטוס לשם, אני אדגיש זאת בפניך שוב.

אני רוצה לברך אותך ואת המשלחת שלך, ואני מודה לך שוב על תמיכתך האיתנה.

ברוך הבא, חבר".

קובי גדעון, לע"מ

קובי גדעון, לע"מ