כאן, בארץ ישראל: אפליה בלתי נתפסת כלפי יהודים - 0404
כאן, בארץ ישראל: אפליה בלתי נתפסת כלפי יהודים 0404

כאן, בארץ ישראל: אפליה בלתי נתפסת כלפי יהודים

קראתי היום שוב ושוב את הודעת שירות הביטחון הכללי לתקשורת בעניין החשד ל״טרור יהודי״ באירוע בו נהרגה ערבייה כתוצאה מפגיעת אבן. ראשית, חשוב לציין כי עד לרגע זה לא ברור האם יהודים ביצעו את פיגוע האבנים או ערבים, אך בשב״כ החליטו לחקור רק כיוון אחד וקבעו: היהודים אשמים.

הודעת השב״כ כללה את המשפט הבא: ״החשודים נעצרו בגין עבירות טרור חמורות ובכללן רצח״. העובדה שבשב״כ כבר שייכו את החשודים לרצח, מטרידה, אך לא בעניין החקירות עסקינן.

מטרידה מאוד העובדה שבשב״כ ובכלל במערכת הביטחון, אירוע שבו יהודי זורק אבן (אם אכן זרק) נחשב לאירוע טרור ורצח ואילו אירוע שבהלכו ערבי זרק אבן או בקבוק תבערה, לא נחשב לכלום. פשוט שום דבר.

אם נלך לשיטת שב״כ, כי האירוע בו הושלכה אבן לעבר הרכב שבו נסעה הערבייה שנהרגה, ולפיה מדובר באירוע טרור ורצח, הרי שבכל יום השב״כ צריך לבצע מעצרים של מאות ערבים כדי להגיע לסדרות קבועות, מידי יום, של 20-30 פיגועי אבנים ותבערה.

מוזר שבשירות הביטחון הכללי לא מציינים מידי יום כי בוצעו כך וכך ניסיונות רצח כלפי יהודים, לא נכנסים לכפרים ולא מבצעים מעצרים וחקירות קשות ואילו מנגד, חוקרינו מתנפלים מיידית על נערים יהודים ופועלים נגדם בכוח וככל הנראה גם בניגוד לחוק.

הנה לדוגמא כמה מפיגועי האבנים והתבערה שביצעו ערבים ב-24 השעות האחרונות, מתוך מטרה לרצוח יהודים: אבנים הושלכו לעבר כלי רכב בדרך שבין יצהר לחוות גלעד. אבנים הושלכו באזור גדר היישוב נווה צוף. ערבים השליכו אבנים לעבר כלי רכב בסמוך לצומת העוקפים. אבנים הושלכו סמוך לכניסה הצפונית למעלה לבונה. ערבים תקפו באבנים כלי רכב שחלפו סמוך לכפר סינג׳יל. נהג נפגע קל בפיגוע ירי לעבר אוטובוס סמוך לבית אל. בקבוקי תבערה הושלכו לעבר היישוב כרמי צור. אבנים הושלכו לעבר כלי רכב דרומית לגבעת אסף. נזק לאוטובוס בפיגוע אבנים סמוך לחיזמא. תשעה בקבוקי תבערה הושלכו לעבר כביש משה דיין לכיוון פסגת זאב. בקת״ב לעבר ש.ג. מגדל עוז. ב-24 השעות האחרונות נרשמו לפחות 21 פיגועים. על אף אחד מפיגועי האבנים והתבערה לא שמעתם דבר. לא שמעתם את המילים ״ניסיון לרצח״ וכוחותינו כלל לא מנסים למנוע את הרצח.

האמת, פשוטה וכואבת. כוחותינו, פועלים ביתר להט לתפיסת יהודים במקרה של יידויי אבנים וכמעט שאינם פועלים כלל בניסיון למנוע רצח יהודים בפיגועים המבצעים ערבים. עשרות פיגועים מידי ואין שום מילה ושום התייחסות לכך שמדובר ב״טרור״ ו״ניסיון רצח״. אם זו לא אפליית יהודים בארץ היהודים, מה כן?

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]