צפו: כ-1,000 מפגינים מול בית ראש הממשלה במחאה על מעצר הנערים בשב״כ - 0404
+
צילום: המפגינים

צפו: כ-1,000 מפגינים מול בית ראש הממשלה במחאה על מעצר הנערים בשב״כ

כאלף בני אדם הגיעו להפגין מול בית ראש הממשלה בירושלים במחאה על מעצר הנערים בשב״כ וזאת בניסיון לסגור פרשה שהשב״כ טרם הצליח לפענחה.

בהפגנה הרועשת משתתפים יוסי דגן ראש ראש מועצה אזורית שומרון, ישראל גנץ ראש מועצה אזורית בנימין ואליהו ליבמן ראש מועצת קריית ארבע, רבנים ואישי ציבור נוספים.

בהפגנה הוקרן סרטון של הרב חיים דרוקמן שקרא לשחרר את הנערים: "אני פונה לראש הממשלה ממעמקי לבי להורות לשחרר מיד את הנערים הקטנים – שלושת הנערים העצורים על ידי השב"כ. אם יש איזה בעיה, מן הראוי לחקור אותם כפי שחוקרים כל אחד במדינת ישראל, אבל בשום פנים ואופן לא במרתפי השב"כ״.

הרב קרקובר, רב היישוב כוכב השחר, קרא לקחת את הסמכויות מהמחלקה היהודית בשב"כ: "נתנו למשוגעים האלה סמכויות והם לא יודעים להשתמש בהן״.

עורך הדין איתמר בן גביר העריך כי השב״כ ביצע במוצאי שבת מעצרים נוספים וזאת כדי לתרץ בפני בית המשפט את שחרור אלה שנעצרו בצורה של הדמייה כי מהלך החקירות נמשך והשארתם במעצר הכרחית.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון: "אנחנו לא נקבל פגיעה בזכויות אדם, זכויות האדם נועדו לאנשים שהם עצורים בחשדות כאלה. ובזה מערכת שלטון החוק נבחנת, בדיוק בנקודה הזו, וכרגע התוצאה היא נכשל, לא יכול להיות שמאפיונרים שיורים טילי לאו על בתים בנתניה, פדופילים ורוצחי ילדים, זכאים לפגישה עם עורך דין, וילדים בני 15 מישיבה ביהודה ושומרון לא זכאים לעורך דין.

תפקידם וחובתם של מערכת אכיפת החוק והמשטרה לחקור את האירוע הזה. אבל כל זה חייב לקרות תוך שמירה על זכויות אדם ועל זכויותיהם של עצורים בוודאי קטינים. לכן הגענו לכאן כדי לומר אמירה ברורה לראש הממשלה, לשרת המשפטים ולשר לביטחון פנים שממונים על המערכת הזו, אנחנו דורשים התערבות מיידית שלכם בפשע הזה וברמיסת הזכויות הזו של תושבינו וילדינו.

אני רוצה להבהיר אנחנו לא נשב מהצד כשפוגעים בזכויותינו. לא נעמוד מהצד כשמענים ילדים ושוללים את זכויותיהם. אני קורא לכל מי שרואה את עצמו לוחם למען זכויות אדם לא לעמוד מהצד כשנעשה הפשע הזה לאור יום".