נתניהו לצוערי בה"ד 1: "תכנסו לפקד בצבא של מדינה שמוקפת אויבים בכמה חזיתות" - 0404
נתניהו לצוערי בה עמוס בן גרשום, לע"מ

נתניהו לצוערי בה"ד 1: "תכנסו לפקד בצבא של מדינה שמוקפת אויבים בכמה חזיתות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם היום (חמישי) ביום עיון לזכרו של סא"ל עמנואל מורנו ז"ל, באוניברסיטת בר-אילן, בפני 650 צוערי בה"ד 1.

נתניהו: "אתם תיכנסו לפקד עכשיו בצבא של מדינה שמוקפת אויבים בכמה חזיתות. אנחנו פועלים בנחישות נגד כל מי שחותר לסכן אותנו.

זה קורה כרגע בסוריה, נגד הניסיונות של איראן להתבסס צבאית בסוריה, זה קורה גם בגבול הלבנון. אנו שוללים מחיזבאללה את נשק מנהרות הטרור, שהוא הכין כדי לתקוף אותנו. הוא הכין כאן תחבולה, ובתחבולה ניפצנו לו את נשק ההפתעה המרכזי, בתחילת המלחמה כפי שהוא תכנן את זה, כפי שאנחנו שוללים גם את נשק המנהרות ברצועת עזה מהחמאס.

האיום הגדול ביותר מצד איראן הוא האיום של נשק גרעיני בידי מעצמה שמצהירה שאנחנו צריכים להיות מושמדים מעל פני האדמה. גם כאן אנחנו נאבקים, ונאלצתי לעתים להיאבק מול כל מנהיגי העולם, מול מה שראיתי כסכנה קיומית, להילחם בה מבעוד מועד. אני התנגדתי בתוקף להסכם הגרעין שנחתם עם איראן, הסכם שסלל את הדרך של איראן לארסנל גרעיני – לא לפצצה אחת, למאות פצצות.

זה הסכם שתדלק "בתמורה" את קופת המשטר הזה לסכומי עתק, שהם מיד הפנו אותם לתוקפנותם לאזור. אני התעקשתי על החזרת הסנקציות נגד איראן, ואכן הנשיא טראמפ קיבל את ההחלטה האמיצה לחדש אותן. הנשיא טראמפ פועל נגד איראן במישור הכלכלי, ואנחנו כאן בישראל פועלים נגד איראן במישור הצבאי".

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com