פרסום ראשון: חברות בינלאומיות הפסיקו לספק שירות לחברות שינוע כספים הפועלות עם חמאס - 0404
פרסום ראשון: חברות בינלאומיות הפסיקו לספק שירות לחברות שינוע כספים הפועלות עם חמאס

פרסום ראשון: חברות בינלאומיות הפסיקו לספק שירות לחברות שינוע כספים הפועלות עם חמאס

חברות בינלאומיות הפסיקו לספק את שירותיהן לחלפנות עוצ', לאחר שגילו כי חברת החלפנות מסייעת לארגוני טרור בהעברת כספים, אשר לבסוף משמשים למימון פיגועים ותכני הסתה – כך נודע לראשונה לחדשות 0404.

חלפנות עוצ' מנוהלת על ידי שלושה אחים ממשפחת עוצ': תקי, פאח'ר ונהאד מטול כרם. בית החלפנות שבבעלותם מעורב במשך שנים רבות בהעברת כספי טרור לארגון הטרור חמאס.

נראה כי החברות הבינלאומיות שהפסיקו את שיתוף הפעולה עם בית החלפנות של משפחת עוצ' הגיעו להבנה כי הן מנוצלות על ידי גורמי טרור. החברות עורכות בדיקות מקיפות אודות התופעה וייתכן כי הן יפסיקו את מתן השירות לעסקים נוספים המעורבים בטרור.

כידוע, חמאס משקיע מאמצים רבים להעברת כספי טרור מרצועת עזה לאיו"ש, במטרה לקדם את השפעת ארגון הטרור במרחב וכן על מנת לקדם פיגועים כנגד מדינת ישראל. העברות הכספים מתבצעות באמצעות חברות חלפנות אשר משמשות את הציבור הערבי באיו"ש בדומה לבנקים. חברת חלפנות אשר מסייעת לחמאס מקבלת מהם עמלה גבוהה על שירותיה.

זו אינה הפעם הראשונה בה נחשף קשר בין חברות חלפנות לחמאס. מקרה זה מצטרף לפרשייה קודמת שהתנהלה לפני יותר משנה, בה נחשף קשר בין חברת החלפנות "עאבדין" הפועלת באיו"ש, לבין ארגון הטרור חמאס תוך קידום פגיעה ברשות. דבר זה, הוביל את המנגנונים לפעול נגדם ביד קשה תוך החרמת מחשבי החברה וכספים השייכים לאנשי "עאבדין".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com