פרסום ראשון: התנועה האיסלאמית פועלת להכשרת מסגד במרכז הרובע היהודי (צפו) - 0404

פרסום ראשון: התנועה האיסלאמית פועלת להכשרת מסגד במרכז הרובע היהודי (צפו)

לא יאמן: התנועה האיסלאמית, במימון כספים ממדינות ערביות, פועלת בלילות האחרונים תחת אפה של משטרת ישראל, רשות העתיקות ועיריית ירושלים להכשרת מסגד בלב לבו של הרובע היהודי, ברחוב חב"ד. מדובר במסגד שלא היה פעיל מאז 1967.

הפועלים הערביים, כך נודע לחדשות 0404, עובדים במקום באין מפריע, חוסמים את ציר הנסיעה – כאשר הכל נעשה באופן בלתי חוקי. על פי תושבי המקום – המשטרה נקראה למקום אך סרבה להגיע.

העבודות מתבצעות מאז סוף השבוע האחרון והכל באופן בלתי חוקי.

אריה קינג, חבר מועצת העיר ירושלים, לחדשות 0404: ״אני מצפה מרשויות המדינה להתעשת במיידית: רשות העתיקות שמודאגת מכל חפירה של יהודים ברובע היהודי צריכה לפתוח בחקירה כנגד מי שהוציאו מהאתר עשרות שקי עפר מלאים באדמה כתוצאה מחפירה במתחם. אני מצפה מרשות העתיקות להוציא צו סגירה לנכס. אני קורא לאפוטרופוס לנכסי נפקדים במשרד האוצר, להשתמש בסמכויות המוקנות לו ולהשיב את השליטה בנכס לידיו.

מצפה שמשטרת ירושלים והעומד בראשה ניצב יהורם הלוי, לא יאפשרו לתנועה האסלאמית להבעיר את האזור.

כחבר מועצה אני מודאג מהרעיון של מסגד פעיל בצמוד לבתי יהודים בשכונה שלא מתגורר בה אפילו מוסלמי אחד. מוטב למשטרת ירושלים להחזיר את המצב לקדמותו בטרם הרוחות התלהטו״.

(בסרטון התחתון: הפועלים חוסמים את ציר הנסיעה, התושבים נאלצו להמתין כ-40 דקות)

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com