סגן מוא"ז שומרון יתמודד בפריימריז "הבית היהודי" - 0404
+
סגן מוא"ז שומרון יתמודד בפריימריז "הבית היהודי"

סגן מוא"ז שומרון יתמודד בפריימריז "הבית היהודי"

סגן ראש המועצה האזורית שומרון, דוידי בן ציון, יתמודד בפריימריז של סיעת "הבית היהודי". דוידי פנה לחברי מרכז הבית היהודי במכתב פתוח בו הוא מספר על התחושות הקשות אחרי הפיגוע הקשה בחברון לפני 16 שנים בו נרצחו אל"מ דרור וינברג ז"ל, קב"ט קריית ארבע בואניש ז"ל ועשרה חיילים ואזרחים נוספים. דוידי השווה את תחושת ההלם ו"אבדן המנהיגים להודעת שקד ובנט שעזבו את הבית היהודי והקימו את מפלגת "הימין האמיתי".

בן ציון כתב: "חברים ושותפים יקרים, לפני שש עשרה שנה וחודש, ליל שבת "ויצא" תשס"א (2001), אני חובש צעיר במד"א קרית ארבע, לפתע באמצע סעודת שבת הקפצה לאירוע ירי מתגלגל ב"ציר המתפללים" בירידה למערת המכפלה.

באותו לילה אבדנו תוך זמן קצר את מפקד חטיבת חברון אל"מ דרור וינברג ואת קב"ט קרית ארבע יצחק בואניש ועשרה חיילים ואזרחים נוספים. עד היום צרובה בי תחושת ההלם ואבדן המנהיגים, נזכרתי בתחושה זו במוצאי שבת האחרון לאחר הודעת הנטישה של הנהגת הבית היהודי למפלגה חדשה.

לפני שש שנים הגעתי לבית היהודי בגלל שתי סיבות מרכזיות: פתיחת השורות לחברים חדשים והאיחוד הפנימי בין חלקי הציונות הדתית. התחלתי להכיר את השטח והסניפים ומצאתי אנשים עם עולם ערכים יציב ואיתן ועם היקפי עשיה מרשימים מכל הלב ובמקרים רבים ללא כל תמורה.

כמי שמשרת בשנים האחרונות כסגן ראש מועצה אזורית אני יודע עד כמה חשובה האוזן הקשבת של נציגינו בכנסת עבור פעילי השטח באשר הם.
 
הבית היהודי איננה מפלגת מדף חד פעמית ולא בלון עם אוויר חם שברגע מופיע ובן רגע חולף, אנחנו משרתים ציבור ישראלי גדול ותנועה שלמה של הציונות הדתית עם ישיבות ומפעלים חינוכיים, תנועות נוער, ארגונים חברתיים, חסד ורווחה וכמובן התיישבות חלוצית בנגב, בגליל וביהודה ובשומרון.

כעת, מוטלת עלינו האחריות להמשיך לקדם ולפתח את כל אותן הזרועות של הציונות הדתית שהן אלו שדוחפות קדימה את מדינת ישראל כולה. לכן החלטתי להתמודד לרשימת הבית היהודי לכנסת העשרים ואחת כדי לשרת אתכם חבריי היקרים בכל מקום ובכל שעה וכדי להיות שליח ציבור עבור הציונות הדתית כולה.

לנגד עיני ניצבות משימות רבות בעולם החינוך הדתי, בקידום אוכלוסיית בעלי הצרכים המיוחדים, ברווחה, בבריאות, חיזוק עולם התורה הציוני, סיוע להתיישבות בגליל ובנגב, עידוד הקהילות בערים המעורבות וכמובן החלת ריבונות ישראלית מלאה על יהודה ושומרון.
 
בשעה זו אני קורא לכולכם להרים ראש בגאווה, לזקוף קומה ולהדליק את האש בעיניים, אנו ניצבים בפתחה של מערכת בחירות דרמטית שבסופה נצטרך כלנו בית יהודי חזק ונאמן לדרך. בע"ה נעשה ונצליח".