מאות מול ביתה של שרת המשפטים שקד: "גם לנערי גבעות יש זכויות" - 0404
+

מאות מול ביתה של שרת המשפטים שקד: "גם לנערי גבעות יש זכויות"

כ-400 איש הפגינו הערב (שלישי) מול ביתה של שרת המשפטים איילת שקד בשכונת רמת החייל בת"א במחאה על תנאי כליאתם של שלושה קטינים יהודים על ידי השב"כ. הקטינים מנועי מפגש עם עו"ד ומצבם אינו ידוע.

כוחות משטרה גדולים חסמו את הגישה לבית השרה ולא אפשרו למפגינים להגיע לבית.

בהפגנה נשאו דברים אביו של אחד מהקטינים, ואמו של קטין נוסף. האם פנתה לשקד ואמרה: "אני אמא ואת אמא, אני מבקשת ממך השרה שקד, מתעסקים עכשיו בדיני נפשות, אני מתחננת שהבן שלי יפגוש עו"ד. שתינתן לילדים שלנו הזכות המלאה לפגוש עו"ד, זה מה שאני מבקשת ממך, זה מה שהלב שלי מבקש, מבקשת שיכנס גם ללב שלך. זה כל בקשתי.

להבדיל מחבלים מקבלים עו"ד, אפילו דמניוק קיבל עו"ד, איך הילדים שלנו – ילדים טובים שנלחמים על האדמה הזאת לא מקבלים?? מתחננת שתתערבי כדי שהם יקבלו עו"ד".

מיכאל פואה, פעיל חברתי שהפגין במקום נשא אף הוא דברים: "השרה שקד, את מתחילה משהו חדש – תתחילי אותו הערב! כבר פעם אחת בדומא שיקרו לך ואמרו שאין עינויים. אל תתני שישקרו לך שוב. תעצרי את העוול. הם מענים אנשים לפני שהם בודקים אליבי, לפני שהם חוקרים, הם עושים הכל כדי לקבל הודאה.

צריך לפרק את המחלקה היהודית בשב"כ. הסירו את ידכם מהנערים, אנחנו לא נישן עד שהנערים ישוחררו. לא ניתן שיפגעו בהם".

שרות הביטחון הכללי האריך היום את הצו החריג אשר מונע מהקטינים אשר נחקרים בימים אלו לראות עו"ד. הצו הוארך עד ליום שישי.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו המייצג את הקטינים: "זה עתה התקבלה הודעה על המשך מניעת המפגש של הקטינים עם עורכי דינם. נראה כי לשב"כ אין ראיות של ממש כנגד החשודים והם נזקקים לשימוש בכלי הפסול של מניעת המפגש תוך התעלמות מוחלטת מכך שמדובר בקטינים. אנו נדרוש מבית המשפט לסיים לאלתר את הצו ולאפשר מפגש מיידי עם הקטינים".

עו"ד בן גביר הוסיף: "מסתבר שבשרות הביטחון הכללי לא לומדים שום דבר, ובמקום להפנים את ההחלטה מהבוקר ולהבין שיש גבול לתרגילים יש קו אדום לשלילת מפגש עם עורכי דין ופגיעה בזכויות נחקרים. הם ממשיכים גם בפרשה הזאת לשלול זכות מפגש עם עורך דין. והחשש הגדול שלנו שבגלל שאין עורך דין אין פיקוח אין בקרה הם פועלים איתם באותם דרכים בחדרי המעצר".