ארדן על הודאת הקטין שנפסלה: ״להביא הטיפול בחקירה בפני היחידה לבירור תלונות נחקרים״ - 0404
+
ארדן על הודאת הקטין שנפסלה: ״להביא הטיפול בחקירה בפני היחידה לבירור תלונות נחקרים״ שלמה מור, חדשות 0404

ארדן על הודאת הקטין שנפסלה: ״להביא הטיפול בחקירה בפני היחידה לבירור תלונות נחקרים״

השר לבטחון הפנים ארדן הגיב על פסילת הודאות הנחקרים בהצתת כנסיית הדורמיציון על ידי בית המשפט המחוזי בלוד ואמר: "יש להביא את הטיפול בחקירה זו בפני היחידה לבירור תלונות נחקרים במשרד המשפטים כדי ששיטות החקירה יבדקו באופן יסודי ובפרט כאשר מדובר בקטינים".

בעקבות פסיקת בית המשפט המחוזי בלוד שפסל את הודאותיו של נער, שנאשם בחברות בארגון טרור יהודי ובביצוע עבירות על רקע לאומני, פנה השר ארדן למ"מ מפכ"ל המשטרה ובקש לבצע בדיקה יסודית למול השב״כ ואגף החקירות והמודיעין ולוודא כי זכויות עצורים ונחקרים נשמרות ובייחוד כשמדובר בעצורים ונחקרים קטינים.

השר ארדן: "החלטת בית המשפט מהבוקר לפסול הודאות שנגבו באופן בלתי הוגן מחשודים קטינים, מטרידה ומעורר תחושה קשה בלב כל מי שדוגל בהליך חקירה הוגן ובקיום חקירות בהתאם לחוק. אני מצפה שהנושא יובא בפני היחידה לבירור תלונות נחקרים במשרד המשפטים ושהדברים יבדקו באופן יסודי גם בתוך המשטרה וכך הנחתי את משטרת ישראל. אני מצפה מכל גורם העוסק בחקירה, להקפיד קלה כבחמורה על זכויות עצורים ונחקרים ובייחוד כשמדובר בקטינים".

לאחרונה, הקים השר לבטחון הפנים יחד עם שרת המשפטים ועדת בדיקה ממשלתית בראשות נשיאת בתי משפט השלום במחוז ירושלים לשעבר, השופטת (בדימוס) שולי דותן, לבחינת הליך המעצר לצרכי חקירה (מעצר ימים). השר ארדן פנה ליו"ר הוועדה וביקש כי הוועדה תתייחס גם לנושא של חקירות קטינים והאופן שבהן הן מתבצעות.