פרסם תמונה של חיילי צה''ל וסימן בעיגול אדום את ראשיהם - כתב אישום נגד המחבל מכפר נחף - 0404
+
פרסם תמונה של חיילי צה"ל וסימן בעיגול אדום את ראשיהם – כתב אישום נגד המחבל מכפר נחף מרים אלסטר, פלאש 90

פרסם תמונה של חיילי צה"ל וסימן בעיגול אדום את ראשיהם – כתב אישום נגד המחבל מכפר נחף

פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד המחבל עלי עבדאללה סרחאן בן 64 מכפר נחף בגין ביצוע עבירות מגע עם סוכן חוץ, הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור .

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה"ד יובל לביא עולה כי החל מחודש מאי 2018, הצטרף כחבר בקבוצת הוואטצאפ "שבכת אלע'אלבון" (רשת המנצחים) שבה היו חברים 51 אנשים ממדינות שונות, והיא נוהלה ע"י אדם שכינה עצמו "אסד". במסגרת הקבוצה פורסמו תכנים בשבח ארגון חיזבאללה, חלקם מטעם רשת אלמנאר, הן ע"י חברי הקבוצה והן ע"י אסד .

במהלך התקופה, צרך המחבל תכנים של אלמנאר שפורסמו בקבוצה, ואת חלקם אף העתיק ושיתף בחשבונות הפייסבוק שלו. במסגרת זו, פרסם, בין השאר, פרסומים המהווים תמיכה והזדהות עם החיזבאללה, לצורך "הסברה המלחמתית". וכן פרסום הקורא לבצע מעשה טרור, כפי שעולה באישום השני.

ביו היתר, פרסם בחשבון הפייסבוק תמונה בה נראים חיילי צה"ל בסמוך לגדר המערכת, שראשיהם מסומנים בעיגול אדום, ובתמונה כתוב "הפכו אותם למוץ אכול". במקרה אחר פרסם תמונה של נסראללה, ועל גבי התמונה נכתב "מבטיך, מילותיך, וקריאותיך של 'אללה אכבר' מפחידים אותם יא אבו האדי".

במקרה נוסף פרסם הנאשם תמונה ובה תמונתו של נסראללה, תמונתו של נשיא סוריה, בשאר אלאסד, על רקע מסגד אלאקצא, בה נרשם "פלסטיני והמפקד שלי הוא בשאר חאפט' אלאסד. ירושלים היא בירת פלסטין"; ותמונה בה נראית יד המורה עם אצבעה למעלה, מתחתיה נכתב "אנחנו עוד נביס אתכם". מעל התמונות הוסיף הנאשם ופרסם רשומה ובה כתב: "סיד ההתנגדות, מפקד של הניצחון הערבי הראשון מאז עין ג'אלות מכריז מאלצ'אחיה אלג'נוביה של בירות: 'לירושלים צועדים מיליוני שהידים'. שליבו של כל בן חורין מכובד יהיה שמח ושתבער אש שתאכל את הלבבות של הסוכנים הבוגדים שהיו מרוצים מביזיון ומהשפלה. שישמור אותך האל אבו האדי".

התיק נחקר ע"י השב"כ יחד עם ימ"ר צפון- משטרת ישראל, הפרקליטות ביקשה מביהמ"ש להורות על מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.