הקטל בדרכים: ירידה משמעותית במספר ההרוגים ב-2018 - 0404
+
הקטל בדרכים: ירידה משמעותית במספר ההרוגים ב-2018 דוברות ועדת הכלכלה

הקטל בדרכים: ירידה משמעותית במספר ההרוגים ב-2018

היו"ר איתן כבל, שהוביל לראשונה בכנסת את הוועדה לשימוע ציבורי לבלימת הקטל בדרכים, התייחס לנתונים לפיהם שנת 2018 מסתיימת עם 315 הרוגים לעומת 364 ב-2017, ואמר כי למרות שמספר ההרוגים השנה חצה את רף ה-300 עדיין מדובר בהישג משמעותי שהועדה הובילה כאשר משרדי הממשלה עמדו קפואים ולא ידעו כיצד לטפל בנושא.

"הוועדה לא השאירה אבן על אבן כדי להפחית את כמות הנפגעים מתאונות דרכים, ואין ספק כי בזכות המאבק הבלתי מתפשר שהובלנו 49 משפחות ניצלו וימשיכו לחבק את יקיריהם גם בשנה הבאה וזאת מבלי לדעת שחייהם ניצלו". חשוב לציין את עבודת משטרת התנועה והעומד בראשה, שיצרו סטנדרט חדש בכל הנוגע לאכיפה ויש תוצאות בשטח. משרד התחבורה והעומד בראשו ולצדו הדרג המקצועי שממשיכים לפעול לשיפור מצב התשתיות.

למרות הנתונים המעודדים מתח היו"ר כבל ביקורת קשה על כך שעדיין לא יושמו כל מסקנות דוח השימוע של הוועדה, ונושאים רבים נותרו ללא טיפול ואמר: "כל המערכות יכלו לעשות הרבה יותר כדי להפחית עוד יותר את מספר ההרוגים והגיע הזמן להתייחס למלחמה הזו ברצינות הראויה וליישם את כל מסקנות דוח השימוע של הוועדה. כפי שחזרתי ואמרתי, אם היה רמטכ"ל או שר ביטחון שהיה אומר בתחילת שנה שהוא צופה למעלה מ-300 הרוגים בפעולות טרור הוא לא היה נשאר בתפקידו עוד דקה, וכך צריך להיות גם במלחמה בקטל בדרכים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com