שנה לרצח הרב רזיאל שבח: מאות בני אדם השתתפו בהכנסת ספר תורה לזכרו - 0404
+
שנה לרצח הרב רזיאל שבח: מאות בני אדם השתתפו בהכנסת ספר תורה לזכרו באדיבות המשפחה

שנה לרצח הרב רזיאל שבח: מאות בני אדם השתתפו בהכנסת ספר תורה לזכרו

מאות בני אדם השתתפו אמש (שני), בחוות גלעד בהכנסת ספר תורה לזכרו של הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח בפיגוע ירי לפני שנה בדיוק בצומת חוות גלעד.

יעל שבח אלמנתו של הרב שבח אמרה: "אתמול קיימנו אזכרה ברוב עם הדרת מלך, השתדלנו שיהיה יותר כמו הילולה ופחות כמו אזכרה ולהגשים את האופי המיוחד של רזיאל. שהיה אדם מאוד שמח וחי. השתדלנו לקיים את "בדמייך חיי" בפעם השניה. אם בפעם הראשונה הכנסנו ספר תורה אחרי 30 יום, אז כאן הכנסנו שוב ספר תורה ומבחינתנו סגירת המעגל הזו רוצה לבוא ולומר: אנחנו עדיין כאן ואנחנו חיים חיי קדושה ושמחה ואנחנו לא מפחדים מהדרך הארוכה שבה אנחנו צועדים".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר: "לפני שנה ביום הנורא הזה שהבאנו את הרב רזיאל שבח לקבורה, יצאנו מבית הכנסת, למסע הלוויה, למסע הנורא והעצוב הזה. עכשיו בדיוק באותה דרך אבל בכיוון ההפוך אנחנו מכניסים ספר תורה, וזה הפסוק "בדמייך חיי", אפשר לראות אותו מתרחש כאן כפשוטו. בשנה הזו עברנו בזכות יעל שבח האשה האמיצה והגיבורה הזו דברים ככ גדולים. מתוך הכאב הגדול שלה, הרימה את עם ישראל כולו ובזכותה הממשלה החליטה להכיר בחוות גלעד כישוב במדינת ישראל. אנחנו נמשיך לפעול עד שלחוות גלעד יהיה תבע, ובסוף חוות גלעד תהיה עיר ואם בישראל. יש בחוות גלעד נשים חלוצות אנשים חלוצים ואנחנו כולנו גאים בכם ומחבקים אתכם".

ח"כ אורן חזן ציין בדבריו: "האנשים כאן חלוצים ואנחנו כולנו נפעל כדי שהישוב יצמח ויגדל".

השר זאב אלקין שיבח את האלמנה יעל שבח ואמר: "ההחלטה של הממשלה להכיר בישוב חוות גלעד היא רק ההתחלה, צריך לבנות כאן והישוב' ימשיך ויגדל"

הרב שמואל אליהו בירך את ילדי חוות גלעד: "כל מי שנמצא כאן בחוות גלעד עושה נחת רוח לקב"ה"

רועי חדי