בשורה למתווכים: ועדת הכלכלה אישרה הפחתה של 40% באגרה השנתית - 0404
בשורה למתווכים: ועדת הכלכלה אישרה הפחתה של 40% באגרה השנתית לאוס

בשורה למתווכים: ועדת הכלכלה אישרה הפחתה של 40% באגרה השנתית

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, אישרה היום את בקשת משרד המשפטים לתקן את תקנות המתווכים ולהפחית ב-40% את האגרות שנדרשים לשלם המתווכים במקרקעין לצורך חידוש רישיון. כיום עומדת האגרה על סך של 361 שקלים, ולפי ההצעה היא תופחת ל-217 שקלים. ההפחתה המוצעת מצטרפת להפחתה של 25% שכבר אישרה הוועדה לפני כשנה.

היו"ר כבל הזכיר כי לאחרונה דנה הוועדה בתקנות, בישיבה שניהל ח"כ רועי פולקמן, וסירבה לאשרן ודרשה שיהיה קשר ישיר בין האגרה שמשלמים המתווכים לבין הפעולות שמוציא משרד המשפטים לטובתם. הוא שב והבהיר כי הוועדה רוצה להיות בטוחה שיש קשר בין האגרה לפעילות של המתווכים. נציג משרד המשפטים, עו"ד אסף נועם, אמר כי ההוצאות נועדו לניהול פעילות יחידת רשם המתווכים, דין משמעתי, הדרכות וכנסים כך שהזיקה בין האגרה להוצאות עומדת על 60%.

יו"ר ארגון מתווכי המקרקעין בישראל, יצחק לוי, אמר כי הצעד הוא מבורך וכי המתווכים פתחו ערוץ תקשורת עם משרד המשפטים כדי לבחון איך לקבל תמורה בעד האגרה ולהביא בשורה למתווכים. יו"ר לשכת המתווכים בירושלים, אסף אפשטיין, ביקש לחזק את הצוות של משרד המשפטים ואמר כי הם עובדים יותר ויותר בהרמוניה כדי להביא תוצאות לצרכנים. רשמת המתווכים, אתי מויאל, בירכה גם היא על אישור התקנות ואמרה: "באנו לעשות משהו טוב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com