נתניהו בברזיל: "יש סכנה שמפלגת 'הימין החדש' תרסק את גוש הימין לרסיסים" - 0404
+
נתניהו בברזיל: "יש סכנה שמפלגת 'הימין החדש' תרסק את גוש הימין לרסיסים"

נתניהו בברזיל: "יש סכנה שמפלגת 'הימין החדש' תרסק את גוש הימין לרסיסים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנמצא כעת בברזיל במסגרת ביקור מדיני, כינס הערב (שני) מסיבת עיתונאים מיוחדת בברזיל.

נתניהו: "מקבלים אותנו באהבה ובהתרגשות רבה כאן בברזיל. זה מחמם את הלב.. קשה לתאר את ההערצה של ברזיל למדינת ישראל".

בתגובה לשאלת כתב האם נתניהו מתכוון להתפטר, ענה: "אני לא מתכוון להתפטר – ישראל היא מדינת חוק ולפי החוק רה"מ לא צריך להתפטר בתהליך של שימוע. תארו לעצמכם מה היה קורה אם יחליטו לפטר ראש ממשלה ואז יתגלה שהוא חף מפשע. ראש ממשלה בוחרים בקלפי. האזרחים מכירים את ההישגים שלנו בעולם ובארץ ואני סומך עליהם שהם יבחרו מי יהיה ראש הממשלה הבא. מאז שנבחרתי הסבירו לי שזו הקדנציה האחרונה שלי. לא הפרשנים קובעים…".

בתגובה למפלגת "הימין החדש" של שקד ובנט אמר רה"מ: "יש שתי סכנות במפלגה החדשה הזו – האחד שהיא תרסק את גוש הימין לרסיסי מפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה. והסכנה השנייה היא שאף אחד לא יודע מה הם יעשו עם המנדטים שהם יקבלו. הם יכולים בקלות להעביר מנדטים מימין לשמאל – הם כבר היו בברית אחים עם השמאל, עם יאיר לפיד. אני מתפלא שהדבר הראשון שהם עושים זה לתקוף אותי, ואני שואל את עצמי למה.

ולכן מי שרוצה ממשלת ימין וודאית, הצבעה בטוחה, יצביע לליכוד בראשות נתניהו. אני אקים את הממשלה הבאה על סמך אותה קואליציה שקיימת וזה יבטיח שנוכל להביא למדינת ישראל את ההישגים הכבירים שלנו.

אני ער לכך שהמפלגה החדשה הזאת מסכנת הרבה מפלגות, כמה וכמה מפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה. אני אבדוק ואעשה כל מה שביכולתי כדי למנוע את הדבר הזה. אפעל באחריות כדי שגוש הימין ישמור על כוחו ולא אפעל בחוסר אחריות ובפעולה שמסכנת את הימין".

ראש הממשלה המשיך: "מדינת ישראל צריכה מנהיג שיודע לדבר עם מנהיגי העולם. עם טראמפ והנשיא פוטין שאמר לי באחת השיחות – אם לא הקשר שלנו, אולי היינו היום בעימות".