ממחר: מחירי תרופות מרשם ירדו ב-6.9% בממוצע - 0404
ממחר: מחירי תרופות מרשם ירדו ב-6.9% בממוצע חדשות 0404

ממחר: מחירי תרופות מרשם ירדו ב-6.9% בממוצע

המפקח על המחירים במשרד הבריאות, ודים פרמן, הודיע היום (שני) כי המחירים המרביים של תרופות המרשם בעלות הפטנט המפוקחות לפי פרק ה' לחוק פיקוח על מצרכים ושירותים ירדו ב-1 לינואר 2019, בשיעור ממוצע של 6.9% לעומת המחיר הנוכחי.

לירידה זו תרם בעיקר שינוי במודל הפיקוח על מחירי תרופות מרשם אשר הובילו סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן ושר האוצר ח"כ משה כחלון. כמו כן, תרמו לירידה השינויים בשיעור שערי החליפין.

חשוב לציין, מודל הפיקוח החדש מבחין בין תרופות מקור (ללא תחרות) ותרופות "גנריות"-ללא פטנט (עם תחרות). מטרת המודל הייתה לאפשר לאזרחי ישראל נגישות לתרופות יקרות אשר אין להן תחרות ובשל כך נמכרו במחיר גבוה. המודל גובש על מנת להוריד מחירים של תרופות אלו.

יחד עם זאת, מודל הפיקוח החדש הוריד את עומס הרגולציה מעל תרופות "גנריות" אשר מחירי המחירון שלהן אינו משקף את מחירן בשטח.

ליצמן ברך על המשך מגמת ההפחתה במחירי התרופות ואמר כי, "זו בשורה חברתית חשובה שמקלה על אזרחי ישראל וציבור החולים".

כחלון: "המהפכה החברתית כלכלית שאנחנו מובילים בארבע השנים האחרונות מורגשת במערכת הבריאות שהשתפרה בשנים אלו בזכות העלאת תקציבי הבריאות והגדלת סל התרופות. רפורמת התרופות היא לא רק רפורמה שמורידה מחירים, אלא רפורמה שעושה צדק. למאות אלפי חולים וחולות שמתקשים לעמוד במחירי התרופות תהיה שנה מעט קלה יותר. אנחנו מאחלים לאותם החולים בריאות ואריכות ימים".

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הוסיף: "מחירי התרופות הם נושא בפיקוח ואנחנו שמחים לבשר לקראת פתיחת השנה האזרחית על הוזלה נוספת למטופלים".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com