אושר חוק הגבלת פרסום ושיווק מוצרי עישון בישראל - 0404
+
אושר חוק הגבלת פרסום ושיווק מוצרי עישון בישראל

אושר חוק הגבלת פרסום ושיווק מוצרי עישון בישראל

החוק המגביל פרסום ושיווק של מוצרי עישון בארצנו אושר סופית היום (שני) במליאת הכנסת. לדברי גורמי המקצוע, החוק ישנה את מצב העישון בישראל ויוריד באופן דרמטי את מספר המעשנים.

מדובר בחקיקה המתקדמת והאקטיבית ביותר שנעשתה בישראל במאבק בעישון ונזקיו. החוק כולל בין היתר הרחבת איסור הפרסום ושיווק מוצרי עישון, מחיל את הוראות החוק על סיגריות אלקטרוניות באופן מלא, אוסר הצגת מוצרי עישון בחנויות, קובע לראשונה חובת אריזה אחידה לכלל מוצרי העישון, מגדיל את שטח האזהרה מפני עישון על האריזה בלמעלה מפי שניים ועוד.

סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן: "תמיכת משרד הבריאות בחוק החשוב הזה מבטאת את המאבק העיקש שלנו נגד העישון ונזקיו. העישון הורג ונמשיך להוביל את המאבק בעישון לסוגיו ביד רמה. אני מברך את ח"כ איתן כבל, דודי אמסלם, יהודה גליק ויואל חסון על ההתעקשות להעברת שלבי החקיקה של החוק עוד לפני הבחירות.

מברך את מנכ"ל משרד הבריאות והדרג המקצועי במשרד הבריאות על העבודה המשותפת והעקבית למען בריאות אזרחי ישראל. הנתונים האחרונים מצביעים על ירידה בשיעור העישון בישראל. אני מקווה ומאמין, שעם יישום החוק החדש המגמה תימשך ותתחזק".

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב הוסיף: "עשינו היום צעד ענק במלחמה בעישון והצבנו את ישראל בחזית המדינות המתקדמות באמצעי החקיקה נגד העישון. אני מודה לצוות המקצועי במשרד שעבד במסירות גדולה מאוד בעניין – פרופ' איתמר גרוטו, ד"ר אודי קלינר ועו"ד מיכל גולדברג".