היסטוריה בוועדת הכספים: פעילות הגמ"חים הוסדרה לראשונה בישראל - 0404
היסטוריה בוועדת הכספים: פעילות הגמ

היסטוריה בוועדת הכספים: פעילות הגמ"חים הוסדרה לראשונה בישראל

לאחר כשנתיים וחצי של דיונים מורכבים, וועדת הכספים, בהובלת יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני, אישרה לקריאה שנייה ושלישית את 'חוק הגמ"חים'. אישור החוק סולל את הדרך לאישור תקנות ה-CRS בהמשך השבוע ואת הסדרת מעמד הגמ"חים לעניין החוק לאיסור הלבנת הון.

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני שקידם את החוק לאורך כל תקופת חקיקתו סיכם את הדיונים: "אני מודה לרב ליצמן על הגיבוי שנתן לי לעניין החוק הזה, שנינו מאוד מתחבטים בשאלה הזו, בסופו של דבר הכרענו להעביר את החוק. פעלנו בתיאום מלא עם הגמ"חים ואני חושב שזה חוק שניתן לחיות אתו והוא חוק טוב".

מנכ"ל גמ"ח לכל בית: "עניין היסטורי, הוועדה נתנה גם לממשלה וגם לגמ"חים את הדרך ללכת יחד סעיף – סעיף. הופתענו מהקונצנזוס של הקואליציה והאופוזיציה שיהיה לסמל להמשך".

הצעת החוק להסדרת מתן שירותי פיקדון ואשראי בלא ריבית על ידי מוסדות לגמילות חסדים נועדה להסדיר לראשונה את פעילות הגמ"חים כמוסד פיננסי למתן שירותי פיקדון ואשראי ללא ריבית, המקבל רישיון פעילות מצד המדינה ונתון לפיקוחה ונדרש לדווח על פעילותו.

את הפיקוח תוביל רשות שוק ההון. חקיקת החוק תואמה עם שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן שלקח חלק במאמצי ההסדרה. ההצעה צפויה לעלות להצבעת מליאת הכנסת מחר.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com