נחשפה כנופיית עבריינים שגנבו כלי רכב והבריחו אותם לרשות - 0404
+
נחשפה כנופיית עבריינים שגנבו כלי רכב והבריחו אותם לרשות דוברות המשטרה

נחשפה כנופיית עבריינים שגנבו כלי רכב והבריחו אותם לרשות

משטרת ישראל, יחידת ארז ממשמר הגבול, המערך האוירי של משטרת ישראל ועוד יחידות מגוונות פועלים גם במישור הסמוי וגם במישור הגלוי בשילוב אמצעים טכנולוגיים מתקדמים לחשוף גנבי רכב ולהביאם לדין והכל במטרה לשמור על ביטחון הציבור ורכושו ולצמצם את היקף גניבות הרכב. במסגרת המאבק הנחוש והמתמשך נגד תופעת גניבת כלי רכב, נפתחה חקירה סמויה שבמסגרתה הצליחו ימ"ר ארז של משמר הגבול יחד עם שוטרים רבים להתחקות אחר כנופיה של גנבי רכב תושבי ישראל (נצרת, יפיע ואעבלין) והרשות שפעלה בצפון הארץ באזור: עפולה, יוקנעם, חיפה, טבעון, מגידו וקיבוצים באזור העמקים.

במהלך החקירה לה כי הכנופיה פועלת כמו מערך מאורגן אשר מחולק ל-3 חוליות כאשר לכל חוליה תפקיד מוגדר משלה:

חולית נצרת/אעבלין – תפקידה של החוליה היה להיות בקשר עם החוליה שנמצאת בשטחים, לאתר רכבים אותם ניתן לפרוץ, להכניס לשטח מדינת ישראל שוהים בלתי חוקיים תושבי הרשות, לפרוץ לרכבים שאותם איתרו ובהמשך להעביר אותם לחוליית יפיע. חברי החוליה היו פורצים לרכב באמצעות ניפוץ חלון הנהג בעזרת חפץ חד אותו הצמידו לחלון, היו מפרקים את מנגנון ההנעה, מרכיבים מנגנון חליפי, מניעים ונוסעים איתו לשטחים כשאחד מחברי החוליה נוהג ברכב.

חוליית יפיע – תפקיד החוליה היה לקבל את הרכבים הגנובים מחוליית נצרת/אעבלין ולהכניס אותם לרשות דרך אחד מהמעברים המפרידים בין מדינת ישראל לרשות. שם חברי החוליה היו מוסרים את הרכבים הגנובים לחולית השטחים.

חוליית השטחים – החוליה הייתה מקבלת לידיה את הרכבים ומעלימים אותם כך שהסיכויים למציאת הרכבים הגנובים הייתה כמעט בלתי אפשרית.

עם מעבר החקירה לגלויה, בתאריך 9.12.18 במבצע מתוכנן בשילוב כוחות משטרה רבים: לוחמי משמר הגבול מימ"ר ארז, בלשי משטרה, לוחמי יס"מ, בשת"פ המערך האוירי של משטרת ישראל נעצרו חברי הכנופיה לאחר שגנבו רכב מקיבוץ גניגר, ניסו להעביר אותו במחסום ריחן אך לאחר שהבינו כי כוחות משטרה נמצאים שם שינו את תוכניתם ונסעו למעבר בזק.

כוחות המשטרה עקבו אחר פעילות הכנופיה באותו היום, ובזמן שהם ניסו להעביר את הרכב שנגנב מקיבוץ גניגר לשטחי הרשות הפלסטינית, סמוך למחסום בזק נעצרו חברי חוליית יפיע, במקביל כוח משטרה נכנס לכפר ברדלה שבשטחי הרשות ושם עצרו את חברי חוליית השטחים אשר חיכו לחבריהם מחוליית יפיע, כאשר במקביל כוח משטרה נסע אחרי החוליה של נצרת/אעבלין ולבסוף עצרו אותם סמוך לאום אל פחם. סך הכל באותו לילה נעצרו 10 נאשמים כולם חברי הכנופיה.

לאחר חקירה אינטנסיבית שבה נחקרו עשרות של עדים ונאספו ראיות כנגד החשודים, הצליחו לגבש תשתית ראייתית נגד חברי הכנופיה – 10 נאשמים, בגין 7 גניבות של כלי רכב מאזור הצפון והיום יח' תביעות צפון הגישה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד 7 נאשמים, כאשר ביום חמישי האחרון הוגש כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד 3 נאשמים אחרים מהכנופיה.