טיול חופים ואטרקציות סובב כינרת ברכב שכור - 0404
טיול חופים ואטרקציות סובב כינרת ברכב שכור שאטרסטוק

טיול חופים ואטרקציות סובב כינרת ברכב שכור

עבור ישראלים רבים, לכנרת מקום של כבוד בלב האומה עם שלל אתרים היסטוריים החל מהעת העתיקה ועד לראשית ההתיישבות הציונית המחודשת בארץ ישראל. לצד שלל החופים הנהדרים הקיימים סביבה, גשו לסוכנות השכרת רכב וצאו לטיול חופים ואטרקציות מרהיב סביב הכנרת.

גן לאומי כפר נחום / עין שבע

גן לאומי מן העשירים הקיימים בארץ השוכן בין מפרץ אמנון לתל כנרות, לאורך חוף כנרת. לא ידוע מדוע מכונה הכפר "נחום", אולם ידוע כי הכפר הוקם במאה ה-2 לפנה"ס, ובתקופת הרומאים שימש המקום אף כמוצב מכס. הכפר נהרס וננטש במהלך ההיסטוריה, אולם בסוף המאה ה-19 התיישב במקום כומר שהקדיש את חייו לשיקום המקום.

בשטח הגן הלאומי תוכלו למצוא מגוון שרידים ארכיאולוגיים, צמחייה ייחודית שנשתמרה בצורתה הטבעית על גדות הכנרת, כמה מעיינות, חורבות של 2 בתי כנסת עתיקים, מוזולאום יהודי עתיק ו2 כנסיות פועלות. כמו כן, תוכלו לקבל מידע בתחנה ייעודית הפועלת במקום.

שביל קצרצר ומלא בנופים: יער שוויץ

מדרום לטבריה, שוכן לו יער שוויץ שנטע במקור כדי למנוע סחיפת קרקע ומפולות באוזר, אולם אם אפשר לארגן מסלול טיול ותצפית על הדרך אז למה לא, נכון? בכל מקרה, אורך המסלול הינו ק"מ בודד, כשבמהלכו תוכלו ליהנות ממגוון נקודות תצפית על טבריה, עתיקותיה ובימים מסוימים אף על העיר צפת. בסוף המסלול תוכלו לזהות אפיק נחל עם עלייה למצפור גבוה. ניתן לחזור חזרה לרכב דרך המסלול, או ללכת לצד נתיב הרכב שנמצא בסמוך לנקודת הסיום. בכל אופן, בחניון שוויץ קיימים מתקנים לילדים ושולחנות פיקניק להנאתכם. במסגרת שירות השכרת רכב של החברות השונות באזור, תוכלו לקבל ברושורים עם הסברים והרחבות על כל נקודה ונקודה

להכיר קצת את ההיסטוריה: חצר כנרת

בכל הקשור להתיישבות הציונית בארץ ישראל, חצר כנרת מהווה את אחד מאתרי החובה וללא ספק, בין המעניינים שבהם. ה"חצר", שכיום היא בת 110 שנים, הוקמה במקור כדי לקלוט פועלים יהודיים שהוכשרו לחקלאות. כיום, מהווה חצר כנרת עדות למורשת העלייה השנייה, ההתיישבות הציונית-יהודית בארץ ישראל ובגליל בפרט וכן, מספקת הצצה היסטורית לדרך החיים של אותם צעירים אמיצים שהגיעו להתיישב וללמוד במקום. בחצר כנרת פועלים סיורים מודרכים הכוללים גם פעילויות לילדים והפעלות (מומלץ לברר תאריכים מראש).

בית גורדון

בית גורדון הינו מוזיאון הנמצא בקיבוץ דגניה א' והוכר כאתר מורשת לאומית על ידי ממשלת ישראל בשנת 2010. המוזיאון קרוי על שמו של הוגה הדעות ושומר הטבע הציוני הראשון, אהרון דוד גורדון, ובו תוכלו למצוא מיצגים ייחודיים מעולם הארכיאולוגיה, הטבע, הצומח והדומם של ארץ ישראל. משפחות גדולות או קבוצות, יוכלו ליהנות מהדרכה במקום ופעילויות לילדים.

אופציה לפעילות חינוכית: בית הקברות כנרת

נכון, מוזר להמליץ למישהו לבקר בבית קברות, אך כאן מדובר במקרה חריג משום שזהו אחד מבתי הקברות שלהם חשיבות מיוחדת לציונות ולמדינת ישראל. בית הקברות שוכן קרוב מאוד לקיבוץ כנרת תוכלו לשאלו בסוכנות השכרת הרכב כיצד מגיעים. בבית קברות זה טמונים אישים רבים ובולטים מן ההיסטוריה הציונית של מדינת ישראל, כמו רחל המשוררת, נעמי שמר, ברל כצנלסון, אברהם הרצפלד ועוד רבים. מטיילים רבים המגיעים לאזור הכנרת נוהגים לעצור במקום ולשמוע את סיפוריהם של חלק מן האישים.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]