בנט ושקד: ״מקימים מפלגה ראשונה של חילונים ודתיים - שמה: הימין החדש״ - 0404
בנט ושקד: ״מקימים מפלגה ראשונה של חילונים ודתיים – שמה: הימין החדש״

בנט ושקד: ״מקימים מפלגה ראשונה של חילונים ודתיים – שמה: הימין החדש״

השרים נפתלי בנט ואיילת שקד הקימו מפלגה חדשה – שמה בישראל: ״הימין החדש״.

איילת שקד: ״קיבלתי אהבה מהציבור. הבית היהודי הפך לכוח משמעותי בשש השנים הללו. מפלגה קטנה במספר אבל גדולה בהשפעה. מנענו התקדמות למדינה פלסטינית, מנענו שחרור אלפי מחבלים. ב-2014 עצרנו זאת ומאז לא שוחרר אף מחבל. חוללנו מהלך היסטורי בבית המשפט.

נפתלי בנט: ״אנחנו מתגעגעים לרב רונסקי ז״ל ולאורי אורבך. הבית היהודי הפך להיות כח משפיע מאוד במדינת ישראל, אבל בשנה האחרונה העידן של השפעתנו תם ללא שוב. אם בעבר מנענו התקדמות למדינה פלסטינית ולשחרור מחבלים – כעת, בהדרגה, איבדנו את כוחנו להשפיע. ראש הממשלה הבין שהציונות הדתית יושבת בכיס שלו. נאלצנו להשאר בממשלה בניגוד למה שאנחנו מאמינים. איבדנו לצערנו את היכולת להשפיע השפעה מהותית. כך היה בבנייה הערבית הבלתי חוקית בחאן אל אחמר, ראש הממשלה ביטל את החלטת בג״ץ ואמר שתוך שבועות יהרוס ושום דבר לא קרה. כך היה גם כשראש הממשלה החליט להעביר לחמאס 15 מיליון דולר בחודש. כניעה לפרוטקשן. כך יהיה גם לאחר הבחירות הבאות. הגענו להשפעה של שיא ומאז כוחנו ליצג את הימין האמיתי, צנח״.

איילת שקד המשיכה: ״לא הצלחנו להרים את דגל שותפות האמיתית בין חילונים לדתייםץ ניסינו בכל לבנו ליצר שותפות כזאת וזה לא צלח״.

בנט ושקד הבהירו כי ייקחו מנדטים שנעלמו מהליכוד והלכו למפלגות שמתחפשות לימין אבל הן שמאל.

איילת שקד: ״נפתלי בנט ואני שותפים כבר 12 שנה ומצליחים בגלל שותפים של ערכים ואמון הדדי. יש דבר כזה אמון בפוליטיקה וזה קורה לאנשים עם רקע שונה. באותו אופן לדעתנו יש מקום לשותפות בין חלקי הארץ. אני חילונית ששירתה בגולני ושם הכרתי את החיילים הדתיים שאני חברה טובה שלהם עד היום. מעולם לא בדקתי את האדם שעמו אני עובדת אם הוא דתי או חילוני.

בנט: ״נולדתי מחילוני להורים שרחוקים מאוד מהיהדות וישראל. זיק ציוני נכנס ללבם והם באו לישראל. ברבות הימים גדלתי בבני עקיבא. כל מהותי, כל מה שאני זה לחבר״, הוסיף בנט.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com