נא בעין: בנט ושקד רכבו על גב הציבור הדתי כל הדרך למפלגה שתתחרה בליכוד. ב״הבית היהודי״ יכולים לנשום לרווחה - 0404
+
נא בעין: בנט ושקד רכבו על גב הציבור הדתי כל הדרך למפלגה שתתחרה בליכוד. ב״הבית היהודי״ יכולים לנשום לרווחה מרים אלסטר, פלאש 90

נא בעין: בנט ושקד רכבו על גב הציבור הדתי כל הדרך למפלגה שתתחרה בליכוד. ב״הבית היהודי״ יכולים לנשום לרווחה

לצד ההימור הגדול בהקמת מפלגה חדשה, בנט הותיר אחריו מפלגה הרוסה וכזאת שלא סיפקה לציבור בוחריה את הסחורה. נכון, השניים פעלו בנושאים שונים וביצעו שינויים גם בהרכב בית המשפט, אך המפלגה הוקמה על זהות הכיפות הסרוגות ושם, לא ראו הבוחרים חדשה גדולה.

ההחלטה של בנט ושקד היא בעיקר נא בעין לציבור הדתי… סטירה בלחי לרבים שסידרו לשניים את הדרך הסלולה לכנסת והאמינו בהם.

זה לא שבנט ושקד היו שם בשביל הציבור הדתי: האם הם נאבקו בניסיון נשות הכותל והרפורמים להשתלט על הכותל? ממש לא. בנט היה הראשון שרץ להקים את הרחבה הבלתי חוקית. כבר אז היה ברור – בנט לא מייצג את הציבור הדתי. בנט ושקד לא נאבקו אפילו לרגע בנושא השבת ולמעשה הותירו את המאבק הזה רק למפלגות החרדיות. גם בעניין הלהט״ב בנט ושקד לא צייצו. הם העדיפו לשתוק ולא לומר מילה, העיקר לא להיות מעורבים. מתווה הגיור של משה נסים, המביא להקלות שאינן ברוח ההלכה, קודם ע״י בנט ושקד. גם בנושא הכשרות הם לא יצאו מגדרם כאשר גופים רבניים הקרובים יותר ליהדות הקונסרבטיבית התחילו להריץ אלטרנטיבות. הציבור הדתי ששלח את השניים לכנסת, ציפה מהם להאבק על ההלכה. זה לא קרה מעולם.

רק לפני כמה שבועות התבטא בנט בנושא תפיסתו את הציבור הדתי ואמר כי בעתיד הוא רואה את כולם עושים קידוש ונוסעים בשבת. זה בנט, אך זה ממש לא מפלגה דתית – ממש לא ההבטחות של ״הבית היהודי״.

בשורה התחתונה, בנט ושקד הבינו כי לא יזכו לקבל מספיק מנדטים כדי להאבק על רצונם האמיתי – לכבוש ביום מן הימים את ראשות הממשלה.

ציבור חובשי הכיפות הסרוגות יכול דווקא לנשום לרווחה – ״הבית היהודי״ צריך לחזור להיות מפד״ל הישנה והטובה. אולי זה לא יגייס מספיק מנדטים, אבל מספיק כדי להאבק בדיוק על צרכי הציבור הדתי, בבחינת ״וכל העוסקים בצרכי ציבור באמונה הקב״ה ישלם שכרם״… טוב יעשו במפד״ל (שאריות ״הבית היהודי״) אם יעמידו אדם רציני מאוד בראש הפרמידה – אדם שהציבור הדתי, חובשי הכיפות הסרוגות, יוכל להזדהות איתו וללכת אחריו.

בנט ושקד הם אלטרנטיבה ימנית לליכוד. גם שם ראש הממשלה בנימין נתניהו וחבריו למממשלה לא נלחמו עבור הציבור הדתי. ביבי, כמו בנט, לא פעל בנושא השבת וממהר בימים אלה לאשר את השלמת העבודות ברחבת הכותל, כדי לארגן לחבריו הרפורמים מקום – מקום מיותר לחלוטין. בנט, כעת, ראש בראש מול נתניהו – שניהם עם דעות דומות ושניהם יתחילו לריב על הכל – ביטחון, בנייה באיו״ש. על הכל הם יריבו – חוץ מענייני דת, הלכה ומסורת. שיתפוצצו הדתיים.