נתניהו לנשיא ברזיל הנבחר בולסונארו: "כורתים ברית גדולה עם מעצמת ענק" - 0404
נתניהו לנשיא ברזיל הנבחר בולסונארו: אבי אוחיון, לע"מ

נתניהו לנשיא ברזיל הנבחר בולסונארו: "כורתים ברית גדולה עם מעצמת ענק"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אתמול (שישי בצהריים, שעון ברזיל) עם נשיא ברזיל הנבחר ז'איר בולסונארו ב-Fort Copacabana בריו דה-ז'נרו.

תחילה נועדו השניים בארבע עיניים, ולאחר מכן התקיימה פגישה מורחבת בהשתתפות שר החוץ של ברזיל Ernesto Araujo, שר ההגנה של ברזיל Fernando Azevedo e Silva, שר האוצר של ברזיל Paulo Guedes וחבר הקונגרס, בנו של נשיא ברזיל, אדוארדו בולסונארו.

רה"מ נתניהו הזמין את הנשיא בולסונארו לביקור בישראל והנשיא נענה להזמנה. בפגישה סוכם על הידוק שיתופי הפעולה בתחומי הכלכלה, הביטחון, ניהול מערכות מים, חקלאות, טכנולוגיה ועוד.

בתום הפגישה העניק נשיא ברזיל הנבחר ז'איר בולסונארו לראש הממשלה בנימין נתניהו את העיטור הלאומי הגבוה והחשוב ביותר שניתן לאורח רם מעלה. העיטור מוענק לאנשים בולטים ומשפיעים, ובעבר ניתן לנשיא ארה"ב לשעבר דווייט אייזנהאואר ולמלכה אליזבת השנייה.

אבי אוחיון, לע"מ

נתניהו: "זהו ביקור היסטורי, פעם ראשונה שראש ממשלה בישראל מבקר בברזיל. אנחנו כורתים כאן ברית גדולה עם מעצמת ענק של קרוב לרבע מיליארד בני אדם, שפותחת דף חדש איתנו, עם שיתוף פעולה שיעזור לאזרחים של שתי המדינות בתעסוקה, בכלכלה, בטכנולוגיה, בביטחון ולמעמדה הבינלאומי של ישראל.

אני חושב שזה ביטוי נוסף לכך שישראל היא כוח עולמי עולה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com