100 משפחות שכולות במכתב חריף לנתניהו: "מנע את הפיגוע הבא. שמע את זעקתנו" - 0404
+
100 משפחות שכולות במכתב חריף לנתניהו: "מנע את הפיגוע הבא. שמע את זעקתנו" איילת כהנא ערוץ 20

100 משפחות שכולות במכתב חריף לנתניהו: "מנע את הפיגוע הבא. שמע את זעקתנו"

כ-100 משפחות שכולות מכל יהודה ושומרון ומרחבי הארץ הצטרפו הבוקר (שישי) לדרישת ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ וראש מועצת קריית ארבע אליהו ליבמן למרכיבי ביטחון ביהודה ושומרון ופנו במכתב חריף לראש הממשלה, בנימין נתניהו.

במכתב כתבו המשפחות: "אנו המשפחות השכולות ונפגעי הטרור ביהודה ושומרון ובכל רחבי הארץ, קוראים לך אדוני ראש הממשלה, להיענות לבקשת ראשי הרשויות ולאשר את תקצוב מרכיבי הביטחון החסרים והחזרת הכוחות לשטח. בשעה קשה זו, בה משפחה אחר משפחה ביהודה ושומרון נופלות תחת משא השכול, אל נא תעצור בשל שיקולים תקציביים את שנדרש בכדי להגן על אזרחי מדינת ישראל. שמע את זעקתנו, הנח לנו להיות משפחות השכול האחרונות, ניתן למנוע את הפיגוע הבא, את משפחת השכול הבאה. בידך למנוע את הקורבן הבא.

אנחנו קוראים לך אדוני ראש הממשלה לתת לתושבי יהודה ושומרון את הביטחון לו הם זכאים. כי היום אין לנו די בטחון, לא יעלה על הדעת שממשלת ישראל ומשרד הביטחון ימנעו תקציב שנדרש על פי הדרישות הצהליות ודרישות פיקוד מרכז משיקולים תקציביים".

חיים סילברשטיין, סבו של התינוק עמיעד ישראל הי"ד, אמר: "לאור ההסלמה בפיגועים, והפיגוע הרצחני שילדינו שירה ועמיחי הרגישו על בשרם, אנחנו הרגשנו צורך לפנות לראש הממשלה לבקש ממנו להחזיר את ההרתעה ולהחזיר את כל התקציבים הנדרשים כדי להחזיר את הביטחון לאזורנו. אנחנו מתחננים שאכן כן ראש הממשלה יעשה".

על המכתב חתומים בין היתר: חיים וליאורה סילברשטיין ורפאל וגלילה איש רן, סביו של התינוק עמיעד ישראל איש רן הי"ד שנרצח בפיגוע ירי בצומת עפרה לפני כשבועיים, מיכל סולומון אלמנתו של אלעד סלומון שנרצח בפיגוע בביתם בנווה צוף, רפי לבנגרונד אביה של קים יחזקאל שנרצחה בפיגוע ירי בברקן לפני כחודשיים, אליהו מירב אביו המאמץ של סמל יוסף כהן שנרצח בפיגוע ירי בגבעת אסף לפני כחודש, הדס מזרחי אלמנתו של נצ"מ ברוך מזרחי, איריס חג'בי אמו של זיו חג'בי שנרצח בפיגוע בברקן לפני כחודשיים, מרים בן גל אלמנתו של איתמר בן גל שנרצח השנה בפיגוע דקירה באריאל, ועוד רבים בהם גם כמעט כל חברי פורום המשפחות השכולות "בוחרים בחיים.