ערבי ממזרח ירושלים נעצר לאחר שסייע לחמאס לקבל פרטים על כוחותינו באמצעות הפייסבוק - 0404
+
ערבי ממזרח ירושלים נעצר לאחר שסייע לחמאס לקבל פרטים על כוחותינו באמצעות הפייסבוק דוברות המשטרה

ערבי ממזרח ירושלים נעצר לאחר שסייע לחמאס לקבל פרטים על כוחותינו באמצעות הפייסבוק

באופן תקדימי, המשטרה עצרה ערבי בן 26 ממזרח ירושלים בחשד שניצל פלטפורמות חברתיות פומביות (דוגמת פייסבוק) למתן שירות או העמדת אמצעים לארגון הטרור חמאס.

החקירה החלה לפני מספר חודשים בליווי הפרקליטות ובמהלכה הצליחו החוקרים לאתר את הערבי החשוד שהפעיל פרופיל פייסבוק בו פרסם עשרות פרסומים, תמונות וסרטונים בהם הוא מביע תמיכה והזדהות עם ארגוני טרור.

על פי החשד, הפרסומים הגיעו לאלפי אנשים שהיו מקושרים אליו ברשתות החברתיות.

עוד עלה החשד, כי החשוד ניצל את הפלטפורמות השונות לפרסומים על מנת לסייע לארגון הטרור חמאס לקבל פרטים אודות כוחותינו הפועלים בעזה.

החשוד הערבי נעצר לפני כשבוע והובא לחקירה בחשד לעבירות מתן שירות או העמדת אמצעים לארגון טרור, גילוי הזדהות עם ארגון טרור והסתה לאלימות ולטרור.

מעצרו של החשוד הוארך עד למחר (שישי), בו צפויה הפרקליטות להגיש כתב אישום כנגדו בגין עבירות גילוי הזדהות עם ארגון טרור, ובאופן תקדימי גם בעבירה של מתן שירות או העמדת אמצעים לארגון טרור בעקבות שימוש ברשתות החברתיות ובאופן פומבי.

מהמשטרה נמסר כי, "באופן תקדימי תוך ליווי הפרקליטות, הבאנו לחשיפת עבירות חמורות כנגד אדם המנהל את מרכז חייו בישראל והאשמתו בפרסומים שונים מהם עלה חשד למתן השירות או העמדת אמצעים לארגון הטרור. פרסומים שיש בכוחם סכנה ממשית לגרום לאחרים לעשות מעשה ופעולות טרור". (צילום: ארכיון).