כל היתרונות בבחירת הדברה ירוקה - 0404
+
כל היתרונות בבחירת הדברה ירוקה pixabay

כל היתרונות בבחירת הדברה ירוקה

בחירה בהדברה ירוקה טובה יותר לסביבה, היא פחות מסוכנת לחיות המחמד שלכם והיא לא הרבה יותר יקרה –  אם בכלל – מהדברה אחרת. אז הנה, כמה סיבות טובות לבחירה בהדברה ירוקה

אחת הבעיות הקשות בשימוש בחומרי הדברה קונבנציונליים, הייתה ונשארה טמונה בצורך שלנו לפזר אותם בשטח גדול יחסית: במצב כזה יש צורך להשתמש בכמות גדולה של חומר, לרוב בעל רעילות גבוהה.

המונח "הדברה ירוקה" מתייחס לעיתים רבות לחומרי הדברה שהם בעלי רעילות למזיקים מסוימים בלבד. חשוב לחפש חברה להדברת מזיקים שיודעת להשתמש בחומרים כאלה, כדי שאכן תיישם אותם בצורה יעילה.

מה פרוש "יישום יעיל"?

החומרים הירוקים הם בעלי רעילות נמוכה או רעילות ממוקדת. זה אומר שיש ליישם אותם במקומות ספציפיים מאוד, כדי שיגיעו למזיקים שרוצים להרעיל.

לדוגמא, נניח שאתם גרים בדירה בתל אביב ואתם סובלים ממכת ג'וקים או נמלים. יש לכם חתול, ואתם חוששים שאם תרססו, אתם עלולים להרעיל אותו.

הייתם רוצים לכן שחומרי ההדברה ייושמו רק בקיני התיקנים או הנמלים ורק שם הם יפעלו. בריסוס שטח – על כל הדירה – דבר כזה הוא בלתי אפשרי. כדי לענות על הצורך הזה, החומרים הירוקים פותחו כך שהם יידבקו לרגלי המזיקים והם יהיו אלה שיישאו אותם ברגליהם לתוך הקינים שלהם.

לנו זה טוב, כיון שאז מיישמים את החומר במקומות בהם הג'וקים עוברים, וחיות המחמד שלנו – הכלב או החתול – לא נחשפים אליהם.

סוג נוסף של חומרים ירוקים מתפרק לאט ופועל לאורך זמן. כך אנחנו יכולים לרסס את אותה הדירה השכורה שלנו בתל אביב רק פעם בשנתיים, במקום בכל שנה: לחסוך כסף וגם לצמצם את החשיפה שלנו לתהליך ההדברה.

מה לגבי ההדברה עצמה?

חומרי ההדברה המודרניים, במיוחד הממוקדים וה'ירוקים' יותר, הם בעלי רעילות נמוכה יחסית לאדם ולבעלי חיים בעלי דם חם (לא חרקים). הם מתאימים גם למשפחות בהן יש תינוקות וילדים קטנים או קשישים, שבריאותם פחות טובה.

מסיבה זו, של רעילות נמוכה יותר לאדם, המדבירים לא צריכים פינוי ארונות מכלי אוכל, למשל, או איטום מוחלט של הבית. בנוסף, המדבירים מאפשרים לנו לחזור לבית בתום תהליך ההדברה עצמו מהר יותר מאשר בעבר.

הכנת הבית וניקוי שלו לאחר ההדברה

כמו שאמרנו, בעבר היה צורך לפנות ארונות מכלי אוכל ולכסות צעצועים או פריטים שונים אחרים. כיום, בגלל הריסוס הממוקד יותר ובזכות השימוש בחומרים פחות רעילים לאדם, אין צורך בהכנות מדוקדקות להדברה וגם הניקוי של הבית קל יותר, לאחריה.

מחפשים מדבירים להדברה ירוקה בתל אביב? היכנסו לאתר b144