המשטרה לציבור: הימנעו מסיכון מיותר - שמרו על חייכם! כל ההצפות והחסימות בארצנו - 0404
+
צילום: דוברות המשטרה

המשטרה לציבור: הימנעו מסיכון מיותר – שמרו על חייכם! כל ההצפות והחסימות בארצנו

החורף מגיע לארצנו ואיתו ההצפות והחסימות. מזג האוויר היום (חמישי), צפוי להיות סוער וגשום מצפון הארץ ועד צפון הנגב. ינשבו רוחות חזקות וצפויה ירידה ניכרת בטמפרטורות.

עקב הגשמים העזים באזור נצרת, כיכר המוסכים הוצפה ונחסמה על ידי המשטרה. 

דוברות המשטרה

הכניסה לגן הלאומי ירקון תל אפק במקורות הירקון נסגרה בעקבות הצפה. (צילום ווידאו עליון: אדר סטולרו מליחי). 

המשטרה קוראת לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה במזג האויר הסוער. מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים נוכח מזג האויר הסוער. כמו כן יש לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה.

אין להתקרב למפגעים שנוצרים כתוצאה ממזג האויר הסוער, ובכל מקרה לדווח לרשויות על אודות כל מפגע שעלול להוות סכנה לציבור ולמשתמשי הדרך בפרט.

אוהד מונצ'רש

בטרם הכניסה לרכב: חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש, יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם יבשים ופגומים, יש לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים לנהג, יש לנקות את פנסי הרכב הקדמיים והאחוריים- על מנת לראות ולהראות בהתאם, יש לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, ובורות המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש – עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.

בעת הנהיגה ברכב: יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ולהאט משמעותית בעת כניסה לעקומות ובעת ביצוע פניות חדות, יש להדליק אורות דרך במהלך כל הנסיעה, כשהכביש רטוב, מרחק הבלימה גודל. לכן נדרש לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפנים, יש להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד, שימו לב להולכי רגל – בעת מזג אויר גשום, קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך. יש להאט הנסיעה באזור מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.

על פי השירות המטאורולוגי מזג האוויר חורפי המלווה בגשמים וסופות רעמים, קיים חשש לשיטפונות בבקעת הירדן, מדבר יהודה וים המלח. יחידות החילוץ של המשטרה לצד יתר ארגוני החירום וההצלה יגבירו כוננות על מנת להגיע במהירות לכל זירה ולסייע לכוחות המשטרה ככל שיידרש במאמצים להצלת חיים.

דוברות המשטרה

מספר דגשים חשובים והמלצות לנהגים:

יש להימנע מהגעה לאזורים בהם קיים חשש ממשי משטיפונות, לרבות עיסוק במה שמכונה "ציד שיטפונות", מה שעלול להוביל לסיכון מיותר, יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי מזג האוויר ותנאי הדרך, על הנהגים להקפיד בטרם הנסיעה ברכב על תקינות האורות וניקוי הפנסים, כמו כן להדליק אורות בזמן הנהיגה.

אין לבצע עצירות פתע ויש לשמור מרחק מהרכב שמלפנים, תשומת לב מיוחדת יש לתת להולכי רגל, תוך מתן זכות קדימה, יש להיות מרוכזים היטב בנהיגה ולהימנע מכל היסח דעת לרבות שימוש בטלפון נייד או שליחת הודעות, במקרה הצורך יש לעצור בצורה בטוחה בצד הדרך.

חל איסור לעצור בשול הדרך ובמקום שאינו מיועד לכך, הדבר מהווה סכנה לרכבים החולפים, במקרה של תקלה ברכב, יש להדליק אורות מהבהבים, ללבוש אפוד זוהר, להציב משולש אזהרה, לעבור אל מעבר למעקה הבטיחות ולהתקשר למוקד 100 – מוקד התנועה של משטרת ישראל יעדכן את מפות הwaze ואת הציבור בדבר מצב התנועה וצירים חסומים באמצעות כלי התקשורת.

רשות הטבע והגנים הודיעה כי בשל מזג האוויר, נסגר למטיילים מסלול נחל ערוגות בשמורת עין גדי. ברשות ממליצים להתעדכן דרך המוקד (*3639) לפני היציאה לטיול.

נחל החרמון – הבניאס, התמלא ומטיילים רבים עושים דרכם צפונה. (סרטון תחתון: ויטלי גרנדר, רשות הטבע והגנים). 

אתר החרמון נסגר למבקרים בשל גשם וערפל כבד. הטמפרטורות קרובות ל-0, שלג צפוי לרדת באתר לקראת הצהריים.