מבקר צה"ל קבע: כוחות היבשה ערוכים למלחמה, בניגוד לטענת בריק - 0404
מבקר צה דובר צה"ל

מבקר צה"ל קבע: כוחות היבשה ערוכים למלחמה, בניגוד לטענת בריק

בעקבות טענותינו של נציב קבילות החיילים האלוף במיל' יצחק בריק, מבקר צה"ל, תא"ל במיל' אילן הררי, הציג את ממצאי צוות הבדיקה שמינה הרמטכ"ל בדבר מוכנות הצבא למלחמה.

על פי הדוח, שהוכן יחד עם האלופים במיל' אבי מזרחי ודורון אלמוג, חל שיפור משמעותי בכשירות ובמוכנות של צבא היבשה.

הררי כתב בדו"ח: "מצאנו שיפור משמעותי בכשירות ובמוכנות כוחות היבשה למלחמה כתוצאה מתר"ש 'גדעון', משינוי בסדרי העדיפויות בין הזרועות ומתהליכים ארגוניים רחבים להגברת מוכנות וכשירות כוחות היבשה למול תרחיש הייחוס. יחד עם זאת מצאנו פערים המחייבים טיפול נרחב על מנת להגיע למוכנות מבצעית מיטבית. אנו ממליצים לקבוע מסגרת תקציב רב-שנתי חיצוני לנושא מוכנות כוחות היבשה ולמסד תהליכי תכנון ובקרה בהתאם".

בנוסף, הוסיף הררי את המלצות הועדה לרמטכ"ל: "לקיים אחת לשנה הערכת מצב מטכ"לית בנושא מוכנות וכשירות המערכים לחירום ומלחמה והתאמת תהליכי בניין הכוח בהתאם ולהגדיר גוף מתאם מטכ"לי בעל אחריות וסמכות שיתכלל את נושא מוכנות וכשירות הימ"חים ביבשה.

אנו ממליצים להעמיק את הכשרת המפקדים בצה"ל, מרמת המ"מ ועד לרמת המח"ט על האופן שבו יש לטפל ולטפח את כוח האדם הכפוף להם, ולתת למפקדים את מלוא האחריות והסמכות לניהול כוח האדם ביחידתם".

חיים צח, לע"מ

חיים צח, לע"מ

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com