בגיל 54 ולאחר מאבק במחלה קשה: רונה רמון הלכה לעולמה - 0404
+
בגיל 54 ולאחר מאבק במחלה קשה: רונה רמון הלכה לעולמה מרק ישראל סלם, פלאש 90

בגיל 54 ולאחר מאבק במחלה קשה: רונה רמון הלכה לעולמה

לאחר מאבק ממושך במחלה קשה, רונה רמון נפטרה הערב (שני) בגיל 54. 

רמון היא הנשיאה והמייסדת של עמותת קרן רמון השואפת להקנות לדור הישראלי הצעיר "מצוינות אקדמית, מנהיגות חברתית ותעוזה פורצת דרך" ופועלת לקידומם של בני-נוער וילדים בכל רחבי ישראל.

רמון היא גם אלמנתו של האסטרונאוט הישראלי הראשון, אלוף-משנה אילן רמון, שנספה באסון מעבורת החלל קולומביה ב-2003, ואמו של סרן אסף רמון, שהמשיך בדרכו של אביו כטייס קרב בחיל האוויר ונהרג בתאונת אימונים בשנת 2009. 

מנכ"ל קרן רמון מסר כי, "בצער ובעצב שלא ניתנים לכמת במילים אנחנו נאלצים להודיע על לכתה של רונה רמון, שנפטרה היום בשלווה בביתה – מוקפת במשפחתה ובחברים קרובים.

רונה נפטרה לאחר מאבק ממשך במחלה קשה. רונה היקרה הייתה אם לטל, יפתח, נועה וסרן אסף רמון רמון שהיה טייס בחיל האוויר הישראלי, אלמנתו של אלוף משנה אילן רמון – האסטרונאוט הישראלי הראשון.

רונה לעולם לא חדלה ממאמציה להשפיע לטובה על החברה הישראלית ולהיות משמעותית עבור הסובבים אותה. היא הייתה אישה מעוררת השראה שעזבה אותנו ביודעה שהמורשת שלה, של בנה ושל בעלה תישאר נוכחת בעשייה החינוכית הרחבה לה הייתה שותפה.

רונה הייתה המייסדת והנשיאה של עמותת קרן רמון. היא יזמה והייתה שותפה לעשרות מיזמים חינוכיים וחברתיים – בשיתוף משרדי ממשלה ורשויות מקומיות. מיזמים שהשפיעו על עשרות אלפים מידי שנה.

אנחנו כבר מתגעגעים לנוכחות המחבקת שלה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לה: "רעייתי שרה ואני מביעים צער עמוק על פטירתה של רונה רמון. רונה עמדה בגבורה לאחר נפילת בעלה אילן ובנה אסף זכרם לברכה – טייסינו הנערצים. היא נאבקה באותה גבורה במחלת הסרטן, שלצערנו הרב הכריעה אותה היום. תמיד נזכור אותה ואת משפחתה המופלאה. יהי זכרה ברוך".