השמיים בוכים. התינוק עמיעד ישראל הי''ד הובא למנוחות עולמים בהר הזיתים - 0404
+
השמיים בוכים. התינוק עמיעד ישראל הי"ד הובא למנוחות עולמים בהר הזיתים רועי חדי

השמיים בוכים. התינוק עמיעד ישראל הי"ד הובא למנוחות עולמים בהר הזיתים

עמיעד ישראל הי"ד. זהו שמו של התינוק שמובא למנוחות עולמים הלילה (רביעי), בהר הזיתים. מאות בני אדם משתתפים בהלוויית התינוק שיולד לאחר שאמו נפצעה קשה בפיגוע הירי בעפרה, ונפטר בפגיית בית החולים שערי צדק בירושלים.

דודו של עמיעד ישראל ספד לו: "הקדוש ברוך הוא לא וויתר עליך, תתפלל על ההורים שלך ועל עם ישראל. ה' יקום דמך!". חיים סילברסטיין סבו ספד: "התחתנתם רק לפני 9 חודשים. וכשהתבשרנו על ההריון איזו שמחה. נכד ראשון. נין ראשון. הדלקת נר שמיני שמחה אצל הורי עמיחי ואז צרור יריות, השמחה נקטעה.

אנחנו מכריזים כאן בלב ירושלים לאויבינו. לא תצליחו. לעולם לא תצליחו. אנחנו חזקים יותר מכם. אנחנו צודקים יותר מכם. אנחנו שייכים לכאן יותר מכם. אנחנו ננצח אתכם תינוקנו הרך ה יקום דמו. כבר עשה רבות בטרם מלאו לו 4 ימים. הוא איחד את עם ישראל בארץ ובעולם. שחיבק בתפילה בחסד ובאהבת חינם. ולבסוף כאן ועכשיו הוא מקיים מצוות ישוב ארץ ישראל בירתנו הנצחית".

אחיה התאום של שירה אמר: שירה אמרה לי: "ברור לי שהסיבה שעמיעד בא לעולם היא כדי לאחד את עם ישראל".

הרב רפאל איש רן סבו אמר: "הבן יקיר לי. מאוד. אתה יקר לנו. מי נקרא יקר? בני ציון היקרים המסולאים בפז. אתה מבני ציון. אל תקרי בנייך אלא בונייך. בני ציון הם אלה שבונים את ארץ ישראל ולא הספקת. אבל אין הרבה אנשים שחיו הרבה מאוד שהצליחו לאחד את עם ישראל כמוך.

כולם זועקים תפילות בפני אבינו שבשמים, המסר שלנו הוא שמעט אור מסלק הרבה חושך ועם הרבה אור שלך אנחנו נסלק את כל החושך שלהם. המסר שלנו ברור: אותנו לא ישברו. אנחנו בוכים נכון אבל אותנו לא ישברו. יהיו עוד בוני ציון והם יבנו את ציון את ירושלים את ארץ ישראל כולה. בהלכה כתוב שצריך לתת שם לתינוק. וההורים שלך נתנו לך שם, עמיעד ישראל והמשמעות שלו גדולה.עם ישראל פה לעולמי עולמים. לא נבוש לא נכלם בתורתנו במורשתנו באמונתנו".

יוסי דגן ראש המועצה אזורית שומרון אמר בהלוויה, "נקמת ילד קטן לא ברא השטן. השומרון איבד השנה ארבעה אנשים בפיגועי טרור והיום אנחנו קוברים את החמישי, תינוק בן יומו. מול מי אנחנו עומדים. איזה אנשים שפלים. אנחנו לא נסתפק יותר בטיפול כירורגי של תפיסת המחבל. עד מתי? עד מתי יישפך דם יהודי?".