נציב קבילות החיילים תוקף: "צה''ל בתהליך התדרדרות" - 0404
נציב קבילות החיילים תוקף:

נציב קבילות החיילים תוקף: "צה"ל בתהליך התדרדרות"

הועדה לביקורת המדינה פתחה הבוקר (רביעי), ישיבה בנושא מוכנות צבא היבשה למלחמה, בהשתתפות נציב קבילות החיילים, האלוף במיל' יצחק בריק. בדיון ישתתפו גם תא"ל אורי גורדין, רמ"ט זרוע היבשה, יוסי ביינהורן, ראש חטיבת הביטחון במשרד מבקר המדינה, תא"ל במיל' אילן הררי, מבקר צה"ל, אל"מ אופיר קבלו, רמ"ח מילואים בזרוע היבשה וגורמים נוספים מצה"ל. 

נציב קבילות החיילים, האלוף במילואים יצחק בריק אמר בדיון: "יש פערים קריטיים בצה"ל. התרבות הארגונית במצב החמור ביותר מאז שהתגייסתי לפני 53 שנה. דרושה וועדת חקירה חיצונית בראשות שופט – זה לא רק אני אומר".

"אני מדבר על תרבות של שקר ושתיקה שעוברת כחוט השני ברבות מהיחידות", הוסיף. "לכן לדרג המדיני והפקודי ישש תמונה שלא משקפת את המצב. מלמטה יוצא תהליך שמדווחים על דברים שלא ראו ולא נגעו בהם. היות והפיקוד הבכיר לא יורד לשטח כמוני, לא משוחח עם אנשים, לא בודק את הדברים, הוא מקבל תמונת מצב מטעה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com