ביוזמת גלנט: משרד הבינוי והשיכון מקדם הקמת רובע שגרירויות בירושלים - 0404
ביוזמת גלנט: משרד הבינוי והשיכון מקדם הקמת רובע שגרירויות בירושלים 0404

ביוזמת גלנט: משרד הבינוי והשיכון מקדם הקמת רובע שגרירויות בירושלים

בימים אלו נבדק שטח באזור דרום מזרח ירושלים לטובת הקמת רובע שגרירויות בבירה. רובע השגרירויות החדש צפוי להיבנות בשכנות לשכונת תלפיות מזרח בירושלים. האתר צפוי לכלול כ-9 אזורים נפרדים במתחם המתפרש על כ-100 דונם. המתחמים מתוכננים כך שיכללו מבנים בהם יפעלו כמה שגרירויות בבניין, וזאת כמקובל בעולם. כמו כן מתוכננים גם מגורי עובדים בסמיכות למבני השגרירויות.

המתחמים מייצרים יחד כ-60,000 מ״ר זכויות בניה המהווים כ 250% מהשטח. ניתן יהיה להגדיל את הזכויות אף ליותר מכך ולהגיע גם ל-80,000 מ״ר, המהווים כ- 350% מהשטח, וזאת בתיאום עם מנהל התכנון ודרישות התכנון והצרכים שיתקבלו ממשרד החוץ שנמצא בקשר עם השגרירויות השונות. מרחק הרובע מגדר ההפרדה יהיה כ-1.5 ק”מ בקו אווירי.

שר הבינוי והשיכון, אלוף (במיל׳), יואב גלנט: ״אני משוכנע כי מדינות נוספות ורבות יעבירו את שגרירויותיהן לירושלים ולפיכך הנחתי את גורמי המקצוע במשרד הבינוי והשיכון לייצר חלופות של פתרונות הולמים למיקום השגרירויות בעתיד, בין היתר ב״רובע שגרירויות״ יחודי. בימים אלו אנחנו מתכננים מתחמים אפשריים למדינות נוספות הצפויות להעביר את שגרירויותיהן לירושלים. אני פונה אל הקהילה הבינלאומית ואומר – העברת השגרירות אל ירושלים, בירתנו הנצחית, היא המעשה הנכון. הזדרזו, המקומות המועדפים הולכים ואוזלים”.

התכנון של מתחם השגרירויות מתחשב מאוד בתוואי הטופוגרפי המיוחד של השטח ומשאיר ׳חלונות׳ לנוף הנשקף מגבעת ארמון הנציב . כמו במתחם השגרירות האמריקאית גם הוא יתוחם בגדר מפרידה ביטחונית אשר תשולב בפיתוח הנופי המיוחד של המתחם.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com