פרסום ראשון: היחידה הארצית לחקירות הונאה בודקת תלונה נגד ראש העיר חיפה - 0404
+
פרסום ראשון: היחידה הארצית לחקירות הונאה בודקת תלונה נגד ראש העיר חיפה 0404

פרסום ראשון: היחידה הארצית לחקירות הונאה בודקת תלונה נגד ראש העיר חיפה

יאח"ה – היחידה הארצית לחקירות הונאה – יחידת להב 433, בודקת תלונה שהוגשה נגד ראש העיר חיפה – כך נודע לראשונה לחדשות 0404.

בתלונה נטען כי ראש העיר יונה יהב ובכירים בעירייה תפרו לכאורה תיק למנהל מחלקה בעירייה וזאת לאחר שחשף שחיתות שלכאורה בוצעה בעירייה. המנהל הושעה מתפקידו לתקופה ארוכה מאוד, לאחר מכן נמסר לו כי מתנהלת חקירה במשטרה בעניינו וזאת למרות שלטענתו בדק ומהמשטרה נמסר לו באותו זמן נתון, כי לא מוכרת שום חקירה כנגדו. את דבר השעייתו שמע העובד בכתבה שפורסמה ברדיו המקומי.

לאחר השעייה של ארבעה חודשים, נחקר המנהל במשטרה בעקבות תלונה שהגישה העירייה נגדו. לטענתו, הוא נדהם לשמוע כי החשד נגדו הוא חתימתו על המחאות למקורבים וזאת למרות שאין ולא היתה לו זכות חתימה על המחאות בדרך כלשהי ואינו יכול לחתום בשום מצב במסמכי התאגיד ועל כן מדובר בתלונת כזב כדי להצדיק את השעייתו מהעבודה. במסגרת החקירה גם לא הוצגה כל ראיה בפני המנהל שהבהיר בתלונתו ביחא"ה כי, "גם לא יימצא מסמך שנחזה להיות עם חתימתו".

בתלונה שהוגשה כאמור ליאח"ה ונבדקת כעת ע"י המשטרה, צוין כי, "מנהל המחלקה החל להציף בעיות ושאלות בנוגע להתנהלות העירייה ובכירים בתוכה, לרבות מינוי מנהלת מחלקה… בעניין השתלת נתונים כוזבים בכדי להעניק זכאויות כספיות ואחרות, בעניין גניבת כספים… רישום כוזב ופיקטיבי של שעות עבודה ומסמכים, העברת כספים בלתי חוקית לעמותה ועבירות נוספות על החוק".

מנהל המחלקה פנה בתלונה בנושאים שונים ודרש לקבל תשובות. מאוחר יותר, על פי התלונה במשטרה, הבין כי, "בעלי התפקידים בעיריית חיפה, לרבות ראש העיר… קשרו יחדיו כדי למנוע ממנו לחשוף את שחיתותם שלהם על ידי תפירת תיק שלא היתה ולא נבראה".

עוד נטען כי יהב הוקלט שלא בידיעתו כמי שמתנגד לכאורה לטפל באוכלוסיות החלשות בכרמל. הקלטת שפורסמה הסבה נזק תדמיתי לראש העיר ומאז, לכאורה, הוא מחפש לנקום במנהל המחלקה.

עוד צוין בתלונה כי, "השחיתותיות הרבות שחשף לאורך שנות העסקתו, כמו גם תפירת התיק הגסה שבוצעה כלפיו, צריכה להיוות בסיס לקיום שימועים לראש עיריית חיפה (ולבעלי תפקידים נוספים) שכן חומרת התלונה כנגדם עולה לאין ערוך על רישום כוזב במסמכי תאגיד".

מיחידת להב 433 נמסר כי הפנייה הועברה לבחינת הגורמים המתאימים.

מעיריית חיפה נמסר בתגובה לחדשות 0404 כי, "מדובר בתלונת סרק שאין בה דבר וחצי דבר וכל מטרתה ובסיסה ניסיון להימנע מחקר האמת. בנוסף, עניינו של העובד מצוי בדיונים בביה"ד למשמעת והוא מצוי בהשעייה שאושרה על ידי בית הדין".

בתלונה שהוגשה ביחידת לה"ב הוצגו נושאים נוספים שלטענת המתלונן הינם אירועים פליליים שיש לחקור אותם. מאחר ומדובר בנושאים שהוגשו במסגרת התלונה במשטרה, לא ניתן בשלב זה להרחיב בנושא. (צילום תמונת יונה יהב: עיריית חיפה).