אין חדש תחת השמש: העצרת הכללית של האו"ם החליטה שלא לגנות את חמאס - 0404
אין חדש תחת השמש: העצרת הכללית של האו חדשות RIA, ויקיפדיה

אין חדש תחת השמש: העצרת הכללית של האו"ם החליטה שלא לגנות את חמאס

למרות ש-87 מדינות הצביעו בעד גינוי חמאס ו-57 מדינות הצביעו נגד, לא הושג רוב של שני שלישים הדרושים לצורך קבלת הצעת הגינוי האמריקאית. 

במרכז ההצעה, שגובשה על ידי ארה"ב ובתיאום עם ישראל, עומד גינוי ירי הרקטות והשימוש במנהרות טרור נגד ישראל. הדיון החל בשעה 22:00 (שעון ישראל) ובמהלכו נושאים דבריו השגרירים דני דנון וניקי היילי. "האם האו"ם חושב שטרור זה דבר מקובל – אך ורק כשהוא מוכוון כלפי ישראל?", שאלה היילי מעל דוכן הנואמים, "עכשיו יש לכם הזדמנות להחליט".

היילי הוסיפה כי, "חמאס הרג מאות ישראלים ופצע אלפים. הוא עבר לירי טילים, אלפי טילים בחמש השנים האחרונים ורק בחודש שעבר ירו יותר מ-400 טילים ביומיים. האם השנאה לישראל כל כך חזקה שתגנו על ארגון טרור שגורם לנזק לפלסטינים? לא הגיע הזמן לשחרר? עבור שלום וביטחון באזור כולו. לא הגיע הזמן?".

ראש הממשלה נתניהו אמר הערב (חמישי) בטקס מצטייני המוסד בבית הנשיא כי, "אנו מצפים שתהיה הערב באו"ם החלטה נגד חמאס, אני מקווה שיהיה לה רוב. אנו מצפים לא רק לגינוי חמאס אלא גם להחזרת שבויינו ונעדרינו, הם תמיד נמצאים לנגד עינינו, כפי שכל אחד ואחת שיוצא למשימה מטעם המדינה. הם יקרים לנו ואנחנו מחויבים להחזרתם לארצנו".

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון: "עצם ההצבעה נגד חמאס בעצרת הכללית היא הישג לישראל. הצלחנו לחשוף את פניו של חמאס, לייצר דיון ולגייס תמיכה נגד ארגון הטרור הרצחני כפי שמעולם לא היה באו"ם וכעת הגיעה הזדמנות היסטורית לגינוי פומבי ונחרץ".

לאחר ההצבעה וההחלטה שהתקבלה באו"ם, אמר דנון: "תתביישו לכם. נראה אתכם חיים תחת טרור".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com